RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Rajd ciężarówką jak z dreszczowca. Kierowcą zajmie się policja [WIDEO]

Pirat drogowy jest poszukiwany przez policję (fot. YT/4Lomza.pl)
Pirat drogowy jest poszukiwany przez policję (fot. YT/4Lomza.pl)

Skandaliczne zachowanie kierowcy ciężarówki na drodze krajowej numer 61 między Ostrołęką a Łomżą mogło zakończyć się tragicznie. Policja zapowiada pociągnięcie pirata drogowego do odpowiedzialności.

Pijany traktorzysta jechał pod prąd po obwodnicy miasta

Pijanego traktorzystę zatrzymali policjanci po tym, jak zaalarmowali ich kierowcy. Było już po zmroku, kiedy obwodnicą miasta pod prąd jechał...

zobacz więcej

Portal xLomza.pl opublikował nagranie, na którym widać, jak ciężarówka próbuje wyprzedzić inny duży pojazd – lawetę. Pojazdy przez dłuższy czas jadą obok siebie – poruszający się prawym pasem kierowca zielonej lawety nie zamierza najwyraźniej przepuścić ciężarówki.

Kierujący ciężarówką jest zmuszony jechać lewym pasem obok wysepki. Łamie przy tym wiele przepisów – wyprzedza na skrzyżowaniu, na linii podwójnej ciągłej i jedzie pod prąd. Dopiero kiedy z naprzeciwka nadjeżdża inny pojazd, zielona laweta zwalnia i wpuszcza ciężarówkę – wskazuje portal eOstroleka.pl.

Sprawą już zajęła się ostrołęcka policja. Mundurowi podjęli działania zmierzające do zatrzymania i ukarania kierowcy. Grozi mu wysoki mandat, a nawet utrata prawa jazdy.

– Pamiętajmy, że każdy na drodze ma prawo czuć się bezpiecznie. Zachowanie przedstawione w nagraniu to przykład skrajnej nieodpowiedzialności i zapewniam, że wyciągniemy surowe konsekwencje wobec popełniających wykroczenia – mówi kom. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej