RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Andrzej Duda spotkał się z prezydentem Czarnogóry. Rozmowa dotyczyła rozszerzenia UE

Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się w środę w Nowym Jorku z prezydentem Czarnogóry Milo Djukanovićem (fot. PAP/Jakub Szymczuk/KPRP)
Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się w środę w Nowym Jorku z prezydentem Czarnogóry Milo Djukanovićem (fot. PAP/Jakub Szymczuk/KPRP)

Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się w środę w Nowym Jorku z prezydentem Czarnogóry Milo Djukanovićem, z którym dyskutował o rozszerzeniu Unii Europejskiej. Duda podkreślił, że bez rozszerzenia „Unia nie będzie prawdziwie europejską”.

Prezydent Duda jak Hitler. Skandaliczna okładka białoruskiego magazynu

Niekorzystne zdjęcie z nałożonym kodem kreskowym mającym sugerować podobieństwo do Adolfa Hitlera, do tego tytuł „Oprawcy!” – tak wygląda okładka...

zobacz więcej

O spotkaniu na marginesie 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ poinformował szef Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.

– Bardzo ważna rozmowa o rozszerzeniu UE z Milo Djukanovićem. Polska i prezydent Duda jest jednym z największych promotorów przyjęcia Bałkanów Zachodnich. Prezydent Duda podkreśla, że bez rozszerzenia „Unia nie będzie prawdziwie Europejską” - napisał Kumoch.

Wcześniej Duda odbył rozmowy w siedzibie ONZ z Zastępcą Sekretarza Generalnego ONZ ds. pomocy humanitarnej Martinem Griffithsem oraz z Zastępcą Sekretarza Generalnego ONZ ds. Wsparcia Operacyjnego Atulem Khare. Głównym tematem miała być sytuacja w Afganistanie.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej