RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Litwa. Polscy policjanci przyjechali bronić granicy, a po służbie ujęli złodzieja

Polscy policjanci interweniowali na Litwie (fot. Shutterstock)
Polscy policjanci interweniowali na Litwie (fot. Shutterstock)

Trzej polscy policjanci, którzy wspierają litewskie służby w walce z nielegalną migracją, zatrzymali w czasie wolnym złodzieja w jednym z wileńskich sklepów. W środę polskim funkcjonariuszom wręczono imienne prezenty pamiątkowe od wileńskiej policji.

Nakryli ich przy granicy z Polską. Łukaszenka rozstawia żołnierzy z karabinami snajperskimi?

Przy granicy z Polską, po białoruskiej stronie, Straż Graniczna zaobserwowała żołnierzy, którzy wcześniej nie byli widziani w tej okolicy. Rzecznik...

zobacz więcej

Według komunikatu Komisariatu Komendy Głównej Policji Okręgu Wileńskiego, 16 września w godzinach przedpołudniowych polscy policjanci – Mateusz Nowicki, Bartłomiej Majsnerowski i Sebastian Nowak – w jednym z wileńskich sklepów zauważyli mężczyznę, który zamierzał ukraść trzy butelki wódki i dwa opakowania kawy. Polacy zatrzymali złodzieja i przekazali go wezwanym na miejsce zdarzenia  litewskim funkcjonariuszom.  

Szef wileńskiej policji  Saulius Gagas  podziękował kolegom, że „w obliczu przestępstwa nie pozostali obojętni i zatrzymali sprawcę kradzieży”. W sprawie przestępstwa wszczęto dochodzenie.

 Policjanci z Polski przybyli na prośbę litewskiego rządu  


53 policjantów z wielkopolskiego oddziału prewencji przybyło na Litwę 30 sierpnia  na prośbę rządu tego kraju, aby wspierać działania związane z ochroną suwerenności litewskich granic.Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
    

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej