RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Rolnik przygnieciony ciągnikiem. Alkomat szybko wskazał przyczynę

Kierowca odpowie za swoje postępowanie przed sądem (fot. Mazowiecka Policja)
Kierowca odpowie za swoje postępowanie przed sądem (fot. Mazowiecka Policja)

Szybka pomoc policjantów z posterunku w Kadzidle (woj. mazowieckie) oraz ratowników medycznych uratowała życie traktorzyście, który wjechał do rowu i został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. Udało się podnieść pojazd i wydostać spod niego mężczyznę. Alkomat szybko wskazał przyczynę zdarzenia.

Pijany traktorzysta jechał pod prąd po obwodnicy miasta

Pijanego traktorzystę zatrzymali policjanci po tym, jak zaalarmowali ich kierowcy. Było już po zmroku, kiedy obwodnicą miasta pod prąd jechał...

zobacz więcej

We wtorek kilka minut przed godziną 13 do dyżurnego ostrołęckich policjantów dotarło poważne zgłoszenie, z którego wynikało, że kierowca ciągnika jest przygnieciony przez ciągnik i leży w rowie. Osoby postronne, które przyjechały na miejsce, nie były w stanie pomóc zakleszczonemu traktorzyście.

Funkcjonariusze wraz z ratownikami przystąpili do uwolnienia mężczyzny, ponieśli pojazd i wydostali go spod ciągnika. Okazało się, że kierowca jest pijany. Alkomat wskazał w jego organizmie 3 promile alkoholu.

Bez prawa jazdy


44-letni mężczyzna miał problem zarówno z utrzymaniem równowagi, jak i komunikacją. Ponadto okazało się, że nigdy nie posiadał prawa jazdy, a ciągnik rolniczy, którym się poruszał od dłuższego czasu nie posiada ważnych badań technicznych.

Niebawem bezmyślny kierowca odpowie za swoje postępowanie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym jazda pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej