RAPORT

Pogarda

„Tusk się wściekł”? Budka i Siemoniak na dywaniku po urodzinach Mazurka

Borys Budka na urodzinach dziennikarza Roberta Mazurka (fot. FAKT)
Borys Budka na urodzinach dziennikarza Roberta Mazurka (fot. FAKT)

Najnowsze

Popularne

Donald Tusk wezwał na rozmowę Borysa Budkę i Tomasza Siemoniaka w związku z niezachowaniem należytych standardów, jakich oczekuje się od wiceprzewodniczących PO – przekazał w środę rzecznik PO Jan Grabiec. Jak dodał, obaj politycy oddali się do dyspozycji szefa Platformy, a decyzje w ich sprawie podejmie zarząd PO.

Afera Arlegu i wzburzenie Kropiwnickiego. Dziennikarz: Dlaczego się pan tak denerwuje?

Uważa pan, że to jest dzisiaj naprawdę najważniejszy temat w Polsce? – pytał wzburzony poseł PO Robert Kropiwnicki prowadzącego audycję w RMF FM...

zobacz więcej

Budka i Siemoniak są wiceprzewodniczącymi PO, a Budka sprawuje ponadto funkcję szefa klubu parlamentarnego KO.

Decyzja Tuska ws. Budki i Siemoniaka


Sprawa może mieć związek z udziałem obu polityków w urodzinach dziennikarza Roberta Mazurka i zdjęciami z tego spotkania, zamieszczonymi przez dziennik „Fakt”, na których widać m.in. Budkę i Siemoniaka.

– Klub parlamentarny na najbliższym posiedzeniu Sejmu prowadzić będzie jeden z zastępców szefa klubu – poinformował Grabiec. Dodał, że swoją decyzję w sprawie Budki i Siemoniaka Tusk „przedstawi podczas jednego z najbliższych posiedzeń zarządu Platformy”.

Koniec kariery w PO?


Na urodzinach dziennikarza był obecny także inny z posłów PO – Sławomir Neumann, szef regionu pomorskiego partii. Jednak ani on, ani Budka czy Siemoniak nie chcieli komentować dla PAP zaistniałej sytuacji.

Odnosząc się do Neumanna jeden z prominentnych polityków Platformy stwierdził, że „Sławek nie ma co szukać miejsca na listach (wyborczych)”.

Zobacz także: Kryzys w PO. Budka podał godzinę wypowiedzi, Tusk się wściekł

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej