RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Nowy standard nadawania TVP. Maszt w Miłkach daje duże możliwości [WIDEO]

Telewizja Polska wprowadza nowy standard nadawania. W Radiowo-Telewizyjnym Centrum Nadawczym w Miłkach (woj. warmińsko-mazurskie) zamontowane zostały anteny, które pozwolą na odbiór większej liczby programów telewizji naziemnej w doskonalszej jakości – informuje TVP3 Olsztyn.

„Pełny obraz” w TVP1. Filmy dokumentalne w formule śledczo-dochodzeniowej

Czym jest przekop Mierzei Wiślanej? To szansa czy zagrożenie dla Polski, dla regionu Zalewu Wiślanego? Takie m.in. pytania padną w nowym programie...

zobacz więcej

W Miłkach koło Giżycka z powodu zmiennej pogody prace na wysokościach trwały kilka dni. Do pracy zaangażowani zostali polscy i zagraniczni specjaliści. Była to najpoważniejsza akcja od czasów zbudowania tu ponadtrzystumetrowego masztu radiowo-telewizyjnego.

Wzniesiona 23 lata temu konstrukcja jest drugą pod względem wysokości w województwie warmińsko-mazurskim i dziewiątą w Polsce. Po skończeniu prac cały maszt będzie miał wysokość 328 metrów, czyli cztery metry więcej niż wieża Eiffla.

W Radiowo-Telewizyjnym Centrum Nadawczym w Miłkach zamontowane zostały cztery anteny, ważące w sumie prawie siedem ton.

Korzyści płynących ze zmiany będzie wiele: to nie tylko możliwość zwiększenia liczby kanałów w ofercie naziemnej i nadawania ich w jakości HD, ale też możliwość nadawania programów w jakości 4K, większa odporność na zakłócenia, lepszy dźwięk oraz szereg usług dodatkowych z wykorzystaniem telewizji hybrydowej.

Nowy standard nadawania DVB-T2 będzie obowiązywał od 1 lipca 2022 w całej Polsce.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej