RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wrażliwe dane dotyczące prezydenta i premiera wyciekły do internetu

Kod QR prezydenta Francji został dezaktywowany i nie można już z niego korzystać (fot. PAP/EPA/STEFANO RELLANDINI / POOL)
Kod QR prezydenta Francji został dezaktywowany i nie można już z niego korzystać (fot. PAP/EPA/STEFANO RELLANDINI / POOL)

Kody sanitarne QR z certyfikatu szczepień prezydenta Francji Emmanuela Macrona i premiera Jeana Castexa wyciekły do internetu. Pałac Elizejski nazwał w środę ten incydent „nieetycznym działaniem” ze strony odpowiedzialnych za to pracowników służby zdrowia.

Francja: Od dziś obowiązek szczepień medyków

Od środy wchodzi w życie obowiązek szczepień pracowników służby zdrowia przeciwko koronawirusowi. Niezaszczepieni mogą być zawieszeni w pełnieniu...

zobacz więcej

20 września kody QR zawierające wrażliwe informacje sanitarne, jak data szczepienia oraz rodzaj szczepionki prezydenta Macrona zostały udostępnione w internecie, a kilka dni wcześniej wyciekły takie dane dotyczące premiera Castexa.

Kod QR prezydenta został dezaktywowany i nie można już z niego korzystać  – poinformowały źródła z otoczenia Macrona. Pracownicy służby zdrowia, którzy udostępnili kody zostali zidentyfikowani - podała w środę AFP.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
    

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej