RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Znani piłkarze zamieniają boiska na biurka

Samuel Eto'o (fot. Lefty Shivambu/Gallo Images)
Samuel Eto'o (fot. Lefty Shivambu/Gallo Images)

Były napastnik Barcelony Samuel Eto'o potwierdził, że będzie kandydował w wyborach na prezesa Federacji Piłki Nożnej Kamerunu. Natomiast Portugalczyk Rui Costa chce zostać prezesem klubu Benfica Lizbona.

Dzieci na meczu Polska-Anglia „zbyt aryjskie”? Szokujący wpis dziennikarza „The Guardian”

Podczas tekstowej relacji live meczu Polska–Anglia moderator brytyjskiego dziennika „The Guardian” zasugerował, że realizatorzy transmisji celowo...

zobacz więcej

„Jestem zaszczycony i szczęśliwy mogąc ogłosić moją kandydaturę na przewodniczący Federacji Piłki Nożnej Kamerunu” – ogłosił Eto'o w mediach społecznościowych.

W poprzednich wyborach były piłkarz Barcelony poparł obecnego szefa kameruńskiej federacji Seidou Mbombo Njoyę, ale teraz przyznał, że ten „nie spełnił pokładanych w nim nadziei”.

Eto'o jest jednym z najbardziej znanych piłkarzy Afryki. W latach 2003, 2004, 2005 i 2010 był wybierany Piłkarzem Roku Afryki. W reprezentacji kraju w latach 1997–2014 rozegrał 118 meczów, strzelił 56 bramek.

Costa jest wicemistrzem Europy z 2004 r. Cztery lata wcześniej był w zespole, który zdobył brązowy medal ME. W 2004 r. trafił na honorową listę najwybitniejszych piłkarzy, opracowaną przez Pelego na stulecie FIFA (tzw. FIFA 100). Po turnieju finałowym ME 2004 zakończył karierę reprezentacyjną.

Karierę sportową zakończył 11 maja 2008 r. także w barwach Benfiki Lizbona. Następnie został w klubie menadżerem.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej