RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Lech Wałęsa wyciąga rękę do Tuska. Wyznał, czego się obawia

Lech Wałęsa radzi Tuskowi (fot. PAP/P.Wittman)
Lech Wałęsa radzi Tuskowi (fot. PAP/P.Wittman)

Lech Wałęsa wyraził swoje zdecydowane poparcie dla Platformy Obywatelskiej i jej nowego szefa Donalda Tuska. Były prezydent przekazał mu radę, jak ma kierować partią, i wyznał, czego się teraz obawia.

Wałęsa krytykuje wszystkich. „Kosiniak-Kamysz jest niebezpieczny, ugryzł mnie w rękę”

Podałem Kosiniakowi-Kamyszowi rękę, a on mnie ugryzł. Stracił więc moje zaufanie. To mądry człowiek, ale bez żadnego doświadczenia. Dlatego jest...

zobacz więcej

Lech Wałęsa w rozmowie z „Super Expressem” odnosił się do nowego położenia Donalda Tuska i dał mu kilka rad jako „starszy kolega po fachu”.

– Kibicuję PO, jestem realistą, wybieram to, co możliwe. To, co jest. Ostro Tusk zaczął, obawiam się, żeby tylko wytrzymał tempo, ja go wspieram i będę wspierał. Będzie atakowany wszelkimi możliwymi sposobami – mówi Lech Wałęsa.

Jak wskazuje były prezydent, „jeśli zdrowie pozwoli, to będę wspierał Tuska”. – Żeby się wmontował Tusk w sytuację, którą zastał w PO, musi poszarpać partią po to, żeby potem poukładać. On jest w momencie przeglądu sytuacji. Donald to najzdolniejszy polityk w Polsce, wybitny człowiek, trzeba dać mu szansę, on jest tylko w stanie uporządkować PO – powiedział.

Jak wynika z sondażu IBRiS dla Onetu, Donald Tusk traci zaufanie Polaków, które nieznacznie odbudował po powrocie do krajowej polityki. Ufa mu 30,5 proc. badanych; Jest to spadek o 1,9 pkt proc. w porównaniu do wyniku w sierpniu i cofnięcie się do poziomu z pierwszych miesięcy 2021 r., gdy nie było mowy o powrocie byłego premiera do krajowej polityki.

Z ostatniego sondażu preferencji politycznych przeprowadzonego na zlecenie „Super Expressu” wynika, że Koalicja Obywatelska może liczyć na poparcie 24,5 proc. respondentów, co oznacza spadek o jeden punkt procentowy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej