RAPORT

Atak na Jana Pawła II

Gowin puszcza oko do Tuska. Chwali jego pomysł

Prezes Porozumienia Jarosław Gowin (fot. PAP/Andrzej Grygiel)
Prezes Porozumienia Jarosław Gowin (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

Lider Porozumienia Jarosław Gowin miał odbyć we wtorek długą prywatną rozmowę z jednym z czołowych polityków PO Tomaszem Grodzkim. Teraz w wywiadzie dla Radia ZET komplementuje Donalda Tuska. – Z aprobatą przyjmuję propozycję Tuska zmiany konstytucji – zaznacza.

Szokujące stanowisko PO ws. Turowa. Wiceminister: Wbijanie noża w plecy rządowi

Wicemarszałek Sejmu z PO Małgorzata Kidawa–Błońska oceniła, że Polska powinna szybko wygasić kopalnię w Turowie i zapłacić kary. – To stanowisko...

zobacz więcej

Jarosław Gowin to m.in. były minister rządu PO–PSL i wicepremier w rządzie Zjednoczonej Prawicy. W sierpniu premier Mateusz Morawiecki złożył do prezydenta wniosek o odwołanie Gowina z zajmowanych stanowisk rządowych, a polityk natychmiast rozpoczął rozmowy z opozycją.

Jak donosi RMF FM, ostatnie ze spotkań to długa rozmowa z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim, która miała odbyć się we wtorek. Politycy za zamkniętymi drzwiami rozmawiali o odejściu Gowina z rządu i planach na przyszłość.

Zobacz także:   Gowin odchodzi. PiS rośnie w sondażach

Z kolei w środę polityk Porozumienia udzielił wywiadu, w którym atakował PiS.

– Nie tęsknię. Trzeba być wiernym swoim przekonaniom. Nie mogłem się zgodzić, jako minister, obywatel i osoba o bardzo wolnorynkowych poglądach, na drastyczny wzrost podatków, nie mogłem się godzić na lex-TVN – zaznaczał.

Gowin twardo o „PiS-exicie”


Jarosław Gowin jest w trudnej sytuacji. Jego ugrupowanie nie ma pieniędzy i straciło wielu kluczowych polityków. W czasie wywiadu padło też pytanie o miażdżące dla Porozumienia wyniki sondażowe na poziomie 0 proc.

Premier Morawiecki: Blisko 100 mld więcej dzięki uszczelnianiu VAT

Dzięki uszczelnieniu VAT w ciągu 5-6 lat wpływy z VAT zwiększyły się z 123 mld zł do ok. 213 mld zł, o 100 mld zł więcej – mówił premier Mateusz...

zobacz więcej

Były wicepremier zaznaczał w odpowiedzi, że „zdaje sobie sprawę z tego, iż to jest trudny moment dla Porozumienia”.

Odnosząc się do sporów wokół Unii Europejskiej, Gowin przytoczył słowa Donalda Tuska i stwierdził: „David Cameron też nie miał planu wyprowadzenia Wielkiej Brytanii z UE, tak mu wyszło. Nie wykluczam, że PiS-owi też tak może wyjść”.

Zobacz także:   „Będziesz pan wisiał”. Gowin: Nie jest to groźba wyssana z palca

Polityk przekonywał, że PiS to partia eurosceptyczna i nawet jeśli nie grozi nam polexit, to dokonał się właśnie „PiS-exit”.

– Nie zmienia to faktu, że z aprobatą przyjmuję propozycję Donalda Tuska zmiany konstytucji – zaznaczał, odnosząc się do pomysłu szefa PO. Tusk chce bowiem, by prawica i lewica przyjęły wspólną zmianę art. 90 konstytucji i wpisanie, że wypowiedzenie umowy międzynarodowej odbywa się większością co najmniej dwóch trzecich.

To nie pierwszy raz, gdy Gowin pochlebnie wypowiada się o Tusku. W jednym z niedawnych wywiadów zaznaczał: „Donald Tusk to polityk nietuzinkowy, polityk formatu europejskiego”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej