RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

„Historyczna inwestycja” Google. Firma kupi biurowiec za 2,1 mld dolarów

Google na razie dzierżawi nieruchomość o powierzchni ponad 390 tys. m kw.  (fot. COOKFOX architects)
Google na razie dzierżawi nieruchomość o powierzchni ponad 390 tys. m kw. (fot. COOKFOX architects)

Google ogłosił, że kupi biurowiec w Nowym Jorku za 2,1 mld dolarów. Jeśli transakcja dojdzie do skutku będzie jedną z największych tego typu w tym mieście, co daje nadzieję kulejącemu przez pandemię koronawirusa rynkowi nieruchomości – podał „The New York Times”.

Prezes KGHM: Rozważamy inwestycje w małe reaktory jądrowe i wodór

W odpowiedzi na wysoką cenę energii i konieczność posiadania źródła energii z mniejszym wpływem na klimat, małe reaktory jądrowe powinny być...

zobacz więcej

Gigant technologiczny na razie dzierżawi nieruchomość o powierzchni ponad 390 tys. m kw. Jest to dawny terminal towarowy w zachodniej części Manhattanu znany jako St. John's Terminal, obecnie odnawiany i rozbudowywany.

Google zatrudni więcej osób


W Nowym Jorku Google ma 12 tys. pracowników – najwięcej poza Kalifornią. We wtorek poinformowano, że w nadchodzących latach do biura w metropolii przyjętych zostanie kolejne 2 tys. osób.

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio określił transakcję jako „historyczną inwestycję” dla miasta. Biurowiec po rozbudowaniu zajmie 944 tys. m kw. Zostanie otwarty w połowie 2023 r. Cztery korporacje zwane „Big Tech” – Google, Amazon, Apple i Facebook – zatrudniają na Manhattanie łącznie ponad 22 tys. osób. Obecnie pracują w większości zdalnie.

Pozew przeciw Google. Chodzi o opłaty pobierane przy zakupie aplikacji

W imieniu 19,5 mln brytyjskich użytkowników telefonów z systemem Android wniesiono pozew o odszkodowanie w wysokości do 920 mln funtów przeciwko...

zobacz więcej

Wydaje się mało prawdopodobne, że w najbliższym czasie zaczną chodzić do biur przez pięć dni w tygodniu. Wiele firm ogłosiło, że pozwoli swoim pracownikom na hybrydowy model pracy także po zakończeniu pandemii.

Zobacz także: Apple i Google usunęły aplikację Nawalnego na żądanie Kremla

„NYT” zwrócił uwagę, że tempo ożywiania gospodarki w Nowym Jorku może zależeć od biurowców. Przed pandemią przychodziło do nich około miliona pracowników, a ich wydatki na wszystko – od porannej kawy, przez lunche biznesowe po bilety na występy na Broadwayu po pracy – wspierały tysiące małych firm. Brak tych osób doprowadził do zamknięcia wielu sklepów i restauracji na Manhattanie.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej