RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Olbrzymia transakcja na polskim rynku usług telekomunikacyjnych. Play kupuje UPC Polska

Play kupuje UPC Polska (fot. A.Widak/NurPhoto/Getty Images)
Play kupuje UPC Polska (fot. A.Widak/NurPhoto/Getty Images)

Właściciel sieci komórkowej Play przejmuje operatora internetu i telewizji UPC Polska. Cena to 7 mld zł. Transakcja ma zostać sfinalizowana w pierwszej połowie 2022 r.

Bombadier przejęty przez Alstom. Spore zmiany na polskim rynku kolejowym

Sfinalizowane w piątek przejęcie kanadyjskiej firmy Bombadier Transportation przez francuski koncern Alstom oznacza istotną zmianę również na...

zobacz więcej

P4, operator sieci Play należący do francuskiego koncernu Iliad Group, podpisał umowę kupna od Liberty Global 100 proc. udziałów UPC Polska za 7 mld zł.

Z informacji udostępnionych przez spółkę wynika, że Play i UPC będą dostarczać usługi telekomunikacyjne do ponad 17 mln subskrybentów.

– Integracja Play i UPC Polska stworzy wyjątkową możliwość rozwoju Play na kolejnym etapie i cieszymy się na rozpoczęcie współpracy z zespołem UPC, aby wspólnie zrealizować nasze nowe ambicje. Play ma duże doświadczenie w odpowiadaniu na potrzeby swoich klientów. UPC Polska zbudowało bardzo silną platformę opartą na wysokich standardach jakości. Play i UPC połączą swoje siły, aby stworzyć silnego operatora konwergentnego w Polsce – wyjaśnia Jean Marc Harion, prezes Play.

Thomas Reynaud, prezes Grupy Iliad wskazuje, że „transakcja ta wiąże się z chęcią przyspieszenia inwestycji w sieć światłowodową i przyczynia się do realizacji długoterminowej ambicji rozwijania ogólnokrajowej łączności w Polsce. Liczymy, że nasze zaangażowanie wpłynie korzystnie na cyfrową transformację polskiej gospodarki i przyniesie korzyści dla konsumentów i przedsiębiorstw, również dzięki nowym kompleksowym ofertom”.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
Liberty Global zgodziło się na zapewnienie Grupie Iliad na okres do czterech lat dostępu do określonych usług, w tym głównie z obszaru sieci i technologii.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej