RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Zaginięcie blogerki. Koroner zidentyfikował zwłoki

Gabby Petito została zabita (fot. Instagram/Gabs Petito)
Gabby Petito została zabita (fot. Instagram/Gabs Petito)

Jak poinformowało Federalne Biuro Śledcze (FBI), koroner sądowy zidentyfikował znalezione w Parku Narodowym Grand Teton w stanie Wyoming ciało młodej kobiety jako zwłoki zaginionej 22-letniej blogerki i podróżniczki Gabby Petito. Trwają poszukiwania jej partnera, 23-letniego Briana Laundrie.

Ostatnie wiadomości zaginionej blogerki. Policyjny raport odkrywa nowe fakty

Ostatnie rozmowy blogerki Gabby Petito z matką pokazują, że między dziewczyną a jej narzeczonym narastało napięcie. Ujawniono także treść ostatnich...

zobacz więcej

Ciało znaleziono w ubiegłą niedzielę na terenie kempingu po wschodniej stronie Parku Narodowego Grand Teton. Koroner hrabstwa Teton Brent Blue oświadczył, że Petito padła ofiarą zabójstwa, ale nie podał dokładnej przyczyny śmierci do czasu zakończenia autopsji.

Petito zaginęła podczas podróży po kraju ze swym partnerem. Wyruszyli oni w lipcu furgonetką z Florydy na zachód, by odwiedzić parki narodowe w tej części USA. Petito regularnie publikowała w mediach społecznościowych zdjęcia z wyprawy, po raz ostatni 25 sierpnia. Pod koniec sierpnia po raz ostatni też kontaktowała się ze swoją rodziną.

Laundrie przepadł


1 września Laundrie sam wrócił furgonetką swej przyjaciółki do domu na Florydzie. Mężczyzna, który wynajął adwokata i nie chciał rozmawiać z policją, po kilkunastu dniach przepadł bez śladu. W ubiegły piątek rodzina zgłosiła jego zaginięcie.

Policja na Florydzie wszczęła poszukiwania Laundrie, które koncentrują się obecnie na terenie objętych ochroną mokradeł Carlton Reserve, w rejonie North Port, w hrabstwie Sarasota, na zachodnim wybrzeżu Florydy. Media podają, że mężczyznę uchwyciła kamera śledząca jelenie. Rodzina Gabby powiadomiła policję o jej zaginięciu 11 września. Władze rozpoczęły wtedy zakrojone na szeroką skalę poszukiwania, które koncentrowały się w Parku Narodowym Grand Teton, skąd młoda kobieta po raz ostatni miała kontaktować się ze swoimi najbliższymi.

Sprawa śmierci blogerki i wyjaśnienie roli, jaką odegrał w tej tragedii jej partner, jest śledzona i szeroko relacjonowana przez amerykańskie media. Pojawiają się relacje, między innymi świadków „agresywnej kłótni” pary przed sklepem w stanie Utah.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej