RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Silne trzęsienie ziemi nawiedziło Australię

W Melbourne uszkodzonych zostało kilka budynków (fot. PAP/EPA/JAMES ROSS)
W Melbourne uszkodzonych zostało kilka budynków (fot. PAP/EPA/JAMES ROSS)

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6 st. nawiedziło wschodnie wybrzeże Australii, w rejonie Melbourne – poinformował instytut Geoscience Australia. Wstrząsy, najsilniejsze w tym kraju od czasu rozpoczęcia zapisów, wyrządziły pewne szkody w mieście, drugim co do wielkości w Australii.

Lawa z Cumbre Vieja zalała ponad 100 ha. Erupcja może ustać dopiero w grudniu

Lawa wydostająca się od niedzieli z kanaryjskiego wulkanu Cumbre Vieja zalała do wtorku ponad 110 hektarów terenów na wyspie La Palma. Według...

zobacz więcej

Jak podał instytut, epicentrum trzęsienia ziemi znajdowało się na północny wschód od Melbourne, w pobliżu miasta Mansfield, na głębokości 10 km. Były odczuwalne na znacznym obszarze poza stanem Victoria, którego stolicą jest Melbourne. Wkrótce nastąpił wstrząs wtórny o magnitudzie 4 st.

Na zdjęciach i nagraniach wideo przekazanych przez media widać było ulice Melbourne zasłane gruzem. Kilka budynków zostało uszkodzonych. W północnej części miasta wystąpiły przerwy w dopływie prądu.

We wschodniej Australii trzęsienia ziemi występują rzadko; jest ono usytuowane na środku płyty indoaustralijskiej. Dotychczas najsilniejsze trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,6 st. wystąpiło w 1989 r. w Newcastle, w Nowej Południowej Walii.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej