RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Uzbrojony napastnik opanował autokar na autostradzie w Bawarii. Akcja zakończona

Na miejscu są znaczne siły policji (fot. Shutterstock, zdj. ilustracyjne)
Na miejscu są znaczne siły policji (fot. Shutterstock, zdj. ilustracyjne)

Autostrada nr 9 w Bawarii została we wtorek wieczorem zamknięta w obu kierunkach pomiędzy Hilpoltstein i Greding z powodu dużej operacji policyjnej. Policja mówiła o „sytuacji zagrożenia”. Uzbrojony pasażer wziął trzech zakładników. W czasie akcji z udziałem policyjnego negocjatora 30-letni napastnik został zatrzymany.

Przywitał komorników strzałami. Eksmisja zakończyła się jatką

Pięć osób zginęło w poniedziałek w największym mieście Kazachstanu Ałma-Acie w strzelaninie, do której doszło podczas egzekucji komorniczej w...

zobacz więcej

W autokarze miało dojść do sprzeczki. Mówiono o podejrzanym uzbrojonym pasażerze, który był w pojeździe z trzema kierowcami. Wszyscy pozostali pasażerowie zdążyli w międzyczasie opuścić pojazd.

O godzinie 21.30 specjalnej grupie zadaniowej policji udało się zatrzymać sprawcę wewnątrz autokaru. Jak powiedział szef centrum operacyjnego „odbyło się to bez żadnych problemów”.

Wszystkie trzy osoby, które były w autobusie, mogły wyjść wcześniej. Szczegóły dotyczące aresztowanego mężczyzny nie są jeszcze znane. „Do tej pory nie znaleziono żadnej broni. Autokar jest nadal przeszukiwany” – podała policja na Twitterze.

Jak poinformował dziennik „Sueddeutshe Zeitung” policyjny zespół negocjacyjny próbował wcześniej wyjaśnić sytuację.

Początkowo nie było wiadomo, ilu pasażerów znajdowało się w pojeździe. Autokar był zaparkowany między dwoma skrzyżowaniami, pomiędzy miejscowościami Hilpoltstein i Greding, na środku autostrady, która została zamknięta. Wstrzymano również kursowanie pociągów na pobliskiej linii Monachium-Norymberga.

Według informacji gazety „Bild” autokar jechał do Serbii. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej