RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie żyje 71-latek podejrzany o seks z 13-latką, która urodziła martwe dziecko

Śledczy będą sprawdzać, czy 71-latek nie skrzywdził nikogo innego (fot. Shutterstock)
Śledczy będą sprawdzać, czy 71-latek nie skrzywdził nikogo innego (fot. Shutterstock)

71-letni mężczyzna, którego w połowie sierpnia aresztowano pod zarzutem seksualnego wykorzystania 13-latki, zmarł w kieleckim szpitalu. Podejrzany – jak ustalili śledczy na podstawie badań DNA – był ojcem martwego dziecka, które nastolatka urodziła w domu. W związku ze śmiercią mężczyzna ta sprawa zostanie umorzona – potwierdza prokuratura.

Kasacja ws. zmuszenia 14-latki do seksu. Sąd nie uznał gwałtu, bo ofiara nie krzyczała

Pokrzywdzona nie podjęła próby zaalarmowania domowników, co oznacza, że sprawca nie używał przemocy i gwałtu nie było – tak Sąd Apelacyjny we...

zobacz więcej

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód. W połowie sierpnia badania DNA pozwoliły na ustalenie ojca dziecka. Okazał się nim 71-letni Stanisław G.

71-latek nie odpowie za seks z 13-latką


Mężczyzna został aresztowany, po czym na początku września trafił do szpitala na kieleckim Czarnowie w związku ze złym stanem zdrowia. Tam pilnowali go funkcjonariusze służby więziennej. Zmarł 16 września – informuje „Super Express”.

71-latkowi groziło 12 lat więzienia.

„Sprawa zostanie umorzona w zakresie stawianych mu zarzutów, ale nadal będziemy jednak badać pozostałe wątki, m.in. to, czy pokrzywdzona nie została wykorzystana przez inne osoby” – przekazała prokurator Małgorzata Zarychta-Chodup z Prokuratury Rejonowej Kielce-Zachód.

Zobacz także: Brutalny gwałt na 15-miesięcznym dziecku. Będzie apelacja

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej