RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

W „oknie życia” w Wieluniu znaleziono noworodka

Znaleziono dziewczynkę w „oknie życia” w Wieluniu (fot. Shutterstock)
Znaleziono dziewczynkę w „oknie życia” w Wieluniu (fot. Shutterstock)

Zdrową dziewczynkę odnaleziono w „oknie życia”, działającym w klasztorze Sióstr Antoninek w Wieluniu (Łódzkie). Stan noworodka był dobry. O odnalezieniu dziecka 17 września wczesnym rankiem poinformowała we wtorek Katolicka Agencja Informacyjna.

W Bydgoszczy otwarto nowe „Okno Życia”

Na obrzeżach Bydgoszczy przy ulicy Łowickiej 68 powstało nowe „Okno Życia”. Poświęcił je biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej Wiesław...

zobacz więcej

Rzeczniczka wieluńskiej policji st. asp. Katarzyna Grela powiedziała PAP, że dyżurny otrzymał informację o pozostawieniu noworodka w „oknie życia” po godz. 4 nad ranem. Dodała, że była to dziewczynka, która trafiła do szpitala. Jej stan lekarze ocenili jako dobry.

Rodzicom, którzy pozostali dziecko w oknie życia, nie grożą konsekwencje prawne, policjanci nie prowadzą żadnych czynności pod kątem narażenia noworodka na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

Obok dziecka w „oknie życia” pozostawiono torbę m.in. z ubrankami, pieluszkami i smoczkiem.

Dziewczynka po opuszczeniu oddziału neonatologii wieluńskiego szpitala trafi do rodziny zastępczej. Biologiczni rodzice, którzy pozostawili dziecko w „oknie życia” mają jednak sześć tygodni na zmianę decyzji.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
To trzecie dziecko pozostawione w „oknie życia” w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Opieki Społecznej pod wezwaniem św. Antoniego w Wieluniu. Działa ono od 2010 roku. W czerwcu 2018 r. odnaleziono w nim dziewczynkę, a w grudniu 2019 r. chłopca. Każde z nich znalazło rodziców zastępczych i nowy dom.

Zobacz także: W Ekwadorze powstała „kołyska życia”


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej