RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Imigranci w plecakach mieli niemałą sumę euro. Smartfon kierował ich do Niemiec

Pogranicznicy zatrzymali dwie rodziny cudzoziemców (fot. www.bieszczadzki.strazgraniczna.pl)
Pogranicznicy zatrzymali dwie rodziny cudzoziemców (fot. www.bieszczadzki.strazgraniczna.pl)

Dziesięciu nielegalnych imigrantów zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej na Podkarpaciu. Obywatele Afganistanu, którzy pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski zmierzali do krajów Europy Zachodniej. Nawigacja w smartfonach kierowała ich do Niemiec, a w plecakach mieli około 20 tys. euro.

Szokujące stanowisko PO ws. Turowa. Wiceminister: Wbijanie noża w plecy rządowi

Wicemarszałek Sejmu z PO Małgorzata Kidawa–Błońska oceniła, że Polska powinna szybko wygasić kopalnię w Turowie i zapłacić kary. – To stanowisko...

zobacz więcej

Do zatrzymania doszło w sobotę 18 września w miejscowości Kwaszenina w powiecie bieszczadzkim. Funkcjonariusze SG z Wojtkowej na Podkarpaciu zatrzymali tam dziesięciu nielegalnych imigrantów: dwie afgańskie rodziny z dziećmi w wieku od 12 do 16 lat.

Wyziębieni i głodni. Nakarmili ich pogranicznicy


„Granicę z Ukrainy do Polski przekroczyli pieszo. Wyprawa z Ukrainy trwała łącznie ponad 24 godziny i wiodła przez trudne tereny przedgórza Bieszczadów. W tym czasie nastąpiło załamanie pogody, temperatura powietrza spadła do 5 stopni Celsjusza, wiał zimny wiatr i padał deszcz. Cudzoziemcy byli wyziębieni i głodni” – relacjonują przedstawiciele bieszczadzkiego oddziału Straży Granicznej.

Do jednej z kobiet, która źle się poczuła, wezwano pogotowie ratunkowe i udzielono jej pomocy medycznej. Imigranci trafili do ośrodka pograniczników, gdzie otrzymali ciepłe napoje i posiłek.

Po sześciu latach na Ukrainie skierowali się do Niemiec


Wyjaśniali, że przez ostatnie sześć lat mieszkali na Ukrainie, a ostatnio podjęli decyzję, by udać się do Niemiec. Pomocna była nawigacja w telefonie, a w plecakach mieli ubrania na zmianę oraz około 20 tys. euro na dalszą podróż. We wtorek cudzoziemcy zostali przekazani z powrotem na Ukrainę.

Zobacz także: Polacy „przeciągnęli zwłoki” na stronę Białorusi? Komendant SG dementuje fake newsa

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej