RAPORT

Wojna na Ukrainie

Matka piła mocz, by karmić dzieci na wraku łodzi

Służby znalazły wrak łodzi (fot. Shutterstock; TT)
Służby znalazły wrak łodzi (fot. Shutterstock; TT)

Tragiczna śmierć Wenezuelki, która poświęciła swoje życie, by ratować dwójkę dzieci. Po katastrofie łodzi w czasie drogi na niezamieszkaną wyspę na Morzu Karaibskim 40-latka piła swój mocz, by mieć siłę do karmienia ich przez cztery dni. Ratownicy znaleźli później dzieci trzymające ciało matki na wraku.

Lawina pod Kazbekiem. Poszkodowanych zabrał śmigłowiec

Lawina pod Kazbekiem przysypała wiele osób powyżej Plateau (ok. 4450 m n.p.m.). Na ratunek ruszyły zespoły polskich i gruzińskich ochotników –...

zobacz więcej

8-osobowa załoga składająca się z członków rodziny i przyjaciół wypłynęła 3 września z miasta Higuerote nieopodal Caracas, by dotrzeć na niezamieszkaną wyspę La Tortuga oddaloną od wybrzeża Wenezueli o ok. 90 km. 5 września późnym wieczorem służby portowe otrzymały informację, że łódź rekreacyjna Thor nie dotarła do celu. Kolejnego dnia ratownicy zostali powiadomieni o małej białej łodzi dryfującej nieopodal wyspy La Orchila.

7 września służby ratunkowe znalazły na Morzu Karaibskim wrak poszukiwanej łodzi, na którym znajdowały się cztery osoby. 40-letnia Mariely Chacon zmarła z powodu niewydolności narządowej w wyniku odwodnienia. Przeżyły natomiast dzieci – Jose David i Maria Beatriz Camblor Chaconowie oraz 25-letnia niania Veronica Martinez, która schowała się w lodówce, by uniknąć upału. Zaginęły cztery osoby, w tym mąż Wenezuelki, Remis David Camblor.

Mariely Chacon utrzymała przy życiu swoje dzieci, karmiąc je piersią przez cztery dni, po tym jak ich łódź rozbiła się od uderzenia fali. Razem dryfowali na wraku, pokonując ok. 112 km. 6-latek, 2-latka oraz ich niania z odwodnieniem i oparzeniami I stopnia trafili do szpitala.

Pogrzeb bohaterskiej matki odbył się 11 września.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej