RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Chryja podczas obrad sejmiku. Liderowi klubu KO puściły nerwy

Skandal na sesji sejmiku województwa zachodniopomorskiego (fot. TT/Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego)
Skandal na sesji sejmiku województwa zachodniopomorskiego (fot. TT/Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego)

„Gnojki i oszuści, którzy chcą okraść nasz region” – tak o politykach PiS podczas sesji rady sejmiku zachodniopomorskiego miał wyrażać się szef klubu KO, radny Wojciech Dorżynkiewicz. Jak opisuje Radio Szczecin, polityk poczuł się urażony zachowaniem wiceministra Waldemara Budy.

Radny śpiewał „j***ć PiS”. Wysłał filmik nie tej osobie [WIDEO]

Radny z Tychów zaangażował się w tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy organizowany w swoim mieście. Zabawa polityka Inicjatywy...

zobacz więcej

Sytuacja miała miejsce w czasie dyskusji nad podziałem funduszy unijnych. Obecny na sesji wiceminister funduszy i rozwoju regionalnego po swoim wystąpieniu opuścił obrady. To spowowdowało wybuch Dorżynkiewicza.

Inwektywy i wyzwiska ze strony polityka KO


– To są nie politycy, ale jakieś polityczne gnojki. Rząd na każdym kroku próbuje nas oszukać, okraść – rzucił szef klubu KO. Przewodnicząca sejmiku zauważyła, że program wizyty wiceministra w Szczecinie był znany radnym i wiadomo było, że jego czas na sesji będzie ograniczony.

Swoje zarzuty polityk KO powtórzył już po sesji w publicznym wpisie w mediach społecznościowych. Jak relacjonuje szczecińska rozgłośnia, w ocenie polityków PO Zachodniopomorskie powinno dostać więcej o ponad 100 mln euro. PiS argumentuje, że region otrzymał więcej niż w poprzedniej perspektywie finansowej. Zobacz także: Radny KO do radnej PiS: Jakbym zapytał – „co pani robiła w łóżku ze swoim mężem?”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej