RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Kogut zakłócał ciszę nocną. Policja zakończyła czynności

A na wsi koguty pieją (fot. Shutterstock/Ksenia Shestakova)
A na wsi koguty pieją (fot. Shutterstock/Ksenia Shestakova)

Policja zakończyła czynności w sprawie zakłócania ciszy nocnej przez koguta; zdarzenie nie ma cech wykroczenia – podała rzecznik prasowy jarocińskiej policji st.asp. Agnieszka Zaworska.

Horror w parku narodowym – pszczoły osaczyły stado pingwinów. Atakowały oczy

Tragedia w RPA. Nie żyją aż 63 pingwiny, które zostały użądlone przez pszczoły na plaży w pobliżu Kapsztadu (RPA). Padłe zwierzęta to pingwiny...

zobacz więcej

Małżonkowie z wielkopolskiego Roszkowa zawiadomili policję w Jarocinie o zakłócaniu ciszy nocnej przez koguta sąsiada, z którym graniczą ogrodzeniem od 7 lat.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Najpierw zgłaszali swoje pretensje bezpośrednio sąsiadowi, który w Roszkowie mieszka od 27 lat i od samego początku hoduje różne zwierzęta.

– Sąsiad taki wykształcony jest, bo powiedział mi, że w Afganistanie był. Kazał mi zrobić coś z kogutem, bo jego żona nie może spać – powiedział 61-letni rolnik Zenon Szeps.

Gospodarz tłumaczył, że koguta uciszyć nie może, bo w kurniku upał i latem trzeba okna otwierać. – Powiedziałem, że jak się zrobi chłodniej na dworze, to żona koguta już nie będzie słyszeć – miał poinformować p. Zenon.

Kilka dni później do drzwi rolnika ponownie zapukał sąsiad. – Tym razem kazał koguta na rosół sobie sprawić. Dał mi trzy dni na zlikwidowanie kurnika – powiedział hodowca.

„Alarm!”. Cisza nocna – betka. Kluby zatruwają życie mieszkańcom

Zamiast ciszy – nieznośny hałas. I tak co weekend. W Łodzi i Katowicach działają kluby, których właściciel za nic ma sobie ciszę nocną. Urzędnicy i...

zobacz więcej

Złożono zawiadomienie na policję


Ponieważ kurnika nie zlikwidowano sprawa trafiła na policję.

– Otrzymaliśmy zgłoszenie, że kogut zakłóca w nocy wypoczynek; że każdej nocy o godzinie 3 zaczynia piać, co powoduje przerwanie snu domowników – powiedziała st. asp. Agnieszka Zaworska.

Zawiadomienie zostało przyjęte i policja przesłuchała strony sporu. Na miejsce zdarzenia przyjechał dzielnicowy, który obejrzał kurnik i wypytał okolicznych sąsiadów na temat zakłócania ciszy nocnej przez koguta.

– Ostatecznie odmówiliśmy wszczęcia postępowania ze względu na brak cech wykroczenia – wyjaśniła rzecznik policji.

– Nikt nie miał pretensji, poza tym jednym małżeństwem – skomentował p. Zenon. Dodał, by jego sąsiedzi wzięli sobie do serca radę b. ministra rolnictwa Jana Ardanowskiego. – Kiedyś powiedział, że zanim mieszczuchy przeprowadzą się na wieś powinni wiedzieć, że tam żyją zwierzęta i pracują maszyny rolnicze, które mogą im przeszkadzać – dodał gospodarz.

Czytaj także: Lwiątko gwiazdą zoo. Zwierzątko przyciąga publiczność [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej