RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

W Tatrach spadł śnieg. Uwaga na oblodzone szlaki

Śnieg w Tatrach (fot. arch.PAP/Grzegorz Momot)
Śnieg w Tatrach (fot. arch.PAP/Grzegorz Momot)

W Tatrach powyżej 1500 m n.p.m. spadł śnieg. Choć na razie to śladowa ilość, ośnieżone Tatry można było obserwować we wtorek rano z Zakopanego, gdy odsłoniły się zasnute od kilku dni chmurami szczyty.

Wielkimi krokami nadchodzi astronomiczna jesień. Kiedy dokładnie jej początek?

W tym roku astronomiczną jesień przywitamy w środę 22 września o godzinie 21.21, bowiem wtedy Słońce przejdzie przez tzw. punkt Wagi. W tym dniu...

zobacz więcej

Nocami w Tatrach temperatura spada poniżej zera stopni. Miejscami na szlakach pojawiły się oblodzenia. Ośnieżone są m.in. zbocza Giewontu, Świnicy czy Kasprowego Wierchu.

Słonecznie zapowiada się weekend w Tatrach. Wychodząc w wyższe partie gór należy jednak pamiętać o odpowiednim, ciepłym ubraniu i zimowym obuwiu. W miejscach oblodzonych i zaśnieżonych niezbędne mogą okazać się raczki. W dolnych partiach szlaki są mokre i śliskie, a na odcinkach leśnych błotniste.

Od poniedziałku ze względu na remont zamknięty jest do odwołania niebieski szlak turystyczny na odcinku od schroniska na Polanie Kalatówki do końca Polany Kalatówki. Dojście na Halę Kondratową możliwe tzw. dolnym szlakiem. Nieczynny jest także czerwono znakowany szlak turystyczny na odcinku od Czarnego Stawu pod Rysami na Rysy. Szlakiem na szczyt można natomiast poruszać się w weekendy.

Czytaj także: Słońce, chmury, deszcz i przymrozki – sprawdź, czy u ciebie

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej