RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Miliony na Campus Polska. Zaskakująca deklaracja Neumanna

Jeden z czołowych polityków PO został zapytany w RMF FM, czy dowiadywał się, kto i ile zapłacił za Campus Polska Przyszłości. – Od tego wy jesteście – powiedział do dziennikarza Sławomir Neumann. – Portal tvp.info zadał to pytanie i od 3 tygodni nie dostali odpowiedzi – zauważył prowadzący wywiad dziennikarz. Poseł Platformy przekonywał jednak, że to nie partia, a ludzie Rafała Trzaskowskiego organizowali całe wydarzenie. Skąd mieli więc takie środki?

Campus Niemcy Przyszłości. Tusk wskrzesza PO za pieniądze Berlina

Donald Tusk i liderzy Platformy Obywatelskiej brylują na Campusie Polska Przyszłości. Nie bez znaczenia jest fakt, że wydarzenie sponsoruje...

zobacz więcej

Ile kosztował Campus Polska Przyszłości i kto za to zapłacił? Wydaje się, że to proste pytania, a jednak Platforma Obywatelska, Campus Polska, oraz wspierające projekt zagraniczne fundacje, mają z nimi ogromny problem.

Do tej pory na maile portalu tvp.info w tej sprawie odpowiedziała tylko jedna z organizacji – Robert Schuman Institute, instytucja Europejskiej Partii Ludowej. O ich stanowisku w tej sprawie szerzej informowaliśmy  TUTAJ.

Zobacz także ->  PO i Niemcy boją się ujawnić dane. Chodzi o potężne pieniądze

Teraz w studiu RMF FM o sprawę został zapytany jeden z czołowych polityków PO.

– Nie mam pojęcia. Nie interesowałem się Campusem jak pan doskonale wie – stwierdził Sławomir Neumann. Przyznał, że zanim impreza wystartowała, w Platformie była przedmiotem ostrego sporu.

– Po Campusie wielkie gratulacje dla Rafała Trzaskowskiego za to, jak go zorganizował. Wcześniej nawet w pańskim studio mieliśmy wątpliwości, czy ten Campus dobrze się przysłuży opozycji i Platformie. Udało się to zrobić. Uważam ten Campus za bardzo udane przedsięwzięcie – zaznaczył.

Kim jest sędzia, która chce zamknąć Turów? „Jej stanowisko to decyzja jednej osoby”

500 tys. euro dziennie to kara, jaką TSUE nałożył na Polskę za wydobywanie węgla w kopalni Turów. – To nie jest wyrok, tylko decyzja jednej osoby –...

zobacz więcej

Ludzie Trzaskowskiego milczą. Neumann: Pokażą finansowanie


Neumann dopytywany, ile kosztowało to wydarzenie zapewniał, że „nie ma pojęcia” i nie będzie zadawał „szczególnie dociekliwych pytań w tej sprawie”.

– Od tego wy jesteście. Czy ja panu bronie zapytać Rafała Trzaskowskiego? – zwrócił się do dziennikarza polityk Platformy Obywatelskiej. Redaktor zauważył więc, że portal tvp.info zadał to pytanie już dawno i wciąż nie przesłano nam żadnej odpowiedzi.

Zobacz także ->  Nitras po Campus Polska znów o „piłowaniu katolików”. Ostry wpis posła Platformy

– Myślę, że tu nie będzie nic do ukrycia. Rafał Trzaskowski i jego współpracownicy bez problemu pokażą to finansowanie – zadeklarował stanowczo Neumann.

Zapewniał, że Platforma Obywatelska nie organizowała Campusu Polska.

Proszony by wskazał, kto w takim razie stoi za całym wydarzeniem, stwierdził: „Rafał Trzaskowski, jego środowiska i Ruch Wspólna Polska”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej