RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Szwedzkie kluby rozżalone: Dzisiaj to Polska rządzi światowym żużlem

Pierwszy mecz o brązowy medal żużlowej PGE Ekstraligi (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)
Pierwszy mecz o brązowy medal żużlowej PGE Ekstraligi (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Szwedzkie kluby żużlowe nie ukrywają rozżalenia brakiem zawodników z Polski w ćwierćfinałach mistrzostw kraju. To efekt zakazu ich startów w Szwecji wydanego przez macierzyste zespoły.

Dramatyczna kontuzja. Reprezentanta Polski czeka wielomiesięczna przerwa

Dawid Kownacki doznał poważnej kontuzji, która wykluczy go z gry na wiele miesięcy - poinformował klub polskiego piłkarza Fortuna Duesseldorf....

zobacz więcej

We wtorek nie wystąpi w barwach Lejonen kluczowy zawodnik klubu Jarosław Hampel, któremu nie pozwolił na start Motor Lublin.

W składzie Vetlanda zabraknie Dominika Kubery, również z Motoru, oraz mistrza świata Bartosza Zmarzlika i Szymona Woźniaka, na których start w szwedzkiej lidze nie zgodziła się Stal Gorzów.

– Sytuacja jest taka, jaka jest i bolesny jest brak w składzie mistrza świata. Zdawaliśmy sobie sprawę z możliwości jej zaistnienia. Nie mamy pretensji do zawodników, którzy chcą u nas jeździć, lecz zabraniają im tego ich polskie kluby. Musimy jednak przyjąć do wiadomości, że nie jesteśmy już najsilniejszą nacją żużlową i to Polska teraz rządzi w światowym żużlu – powiedział na antenie telewizji SVT dyrektor sportowy Vetlanda Conny Ivarsson.

Czytaj także: Ma 52 lata i zdobył medal MP w kolarstwie torowym. Niesamowity wyczyn Marka Skórskiego

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej