RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Słońce, chmury, deszcz i przymrozki – sprawdź, czy u ciebie

Będzie pochmurno, ale możemy liczyć na przejaśnienia (fot. Shutterstock)
Będzie pochmurno, ale możemy liczyć na przejaśnienia (fot. Shutterstock)

Wtorek od rana będzie pochmurny, jednak z licznymi rozpogodzeniami. W nocy z wtorku na środę nad Polską, z wyjątkiem Mazowsza i północno-wschodniej części kraju, pojawią się deszczowe chmury - powiedział PAP Mateusz Barczyk, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Nawałnice nad Polską: 800 zgłoszeń i ewakuacja obozu harcerskiego [WIDEO]

Ponad 540 zgłoszeń związanych z burzami odebrali do 20 strażacy w województwie śląskim. Większość z nich z powiatów częstochowskiego i...

zobacz więcej

Według ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wtorek będzie pochmurny z licznymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami na przeważającej części kraju. W ciągu dnia pochmurno będzie przede wszystkim na zachodzie Polski oraz na Podlasiu.

– Na zachodzie Polski będzie pochmurno. W ciągu dnia chmur będzie przybywać i w godzinach popołudniowych spodziewamy się w tej części kraju opadów deszczu. Przelotny deszcz może popadać na Wybrzeżu oraz Podhalu. W centralnej Polsce i na wschodzie będzie zachmurzenie zmienne. Wieczorem na większości obszaru Polski, za wyjątkiem zachodniej ściany kraju, chmur będzie ubywać. Będzie chłodno. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 8-9 stopni na Podlasiu, przez 12-15 stopni w Lublinie, Warszawie i Łodzi, do około 16 stopni na Dolnym Śląsku – powiedział Barczyk.

W nocy z wtorku na środę deszcz nie powinien padać w północno-wschodniej części Polski. Na pozostałym obszarze należy spodziewać się umiarkowanych opadów. Lokalnie może spaść do 10 litrów deszczu na metr kwadratowy.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
Najcieplej będzie na Pomorzu, gdzie termometry wskażą do 11 stopni. Najchłodniej w Suwałkach - około 2 st. C. Lokalnie możliwe są krótkotrwałe, przygruntowe przymrozki.

Przeczytaj też: Nawałnice na Dolnym Śląsku. Od pioruna zapalił się dom

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej