RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tragedia w Niemczech. Klient zastrzelił kasjera, który zwrócił mu uwagę na brak maseczki

Zabójstwo w Niemczech (fot. Shutterstock)
Zabójstwo w Niemczech (fot. Shutterstock)

20-letni kasjer na stacji benzynowej w Idar-Oberstein (Nadrenia-Palatynat) zginął w sobotę od strzału w głowę. Na konferencji prasowej w poniedziałek policja i prokuratura poinformowały, że zabił go klient, któremu kasjer zwrócił uwagę na brak maseczki i odmówił sprzedaży piwa. Podejrzanego o zabójstwo zatrzymano.

Holandia w szoku. Opiekunka molestowała co najmniej siedem dziewczynek

W Holandii aresztowano 52-letnią kobietę, która molestowała seksualnie dzieci w wieku od jednego do sześciu lat. Opiekunce udowodniono czyny...

zobacz więcej

49-letni sprawca w sobotę około godziny 19.45 wszedł na stację benzynową Aral bez maseczki, położył na ladzie sześciopak piwa i chciał zapłacić. Kasjer zwrócił mu uwagę, że musi nosić maseczkę i odmówił sprzedaży piwa – pisze niemiecki dziennik „Bild”.

Po godzinie klient pojawił się ponownie na stacji, tym razem miał na sobie maseczkę, wziął kolejny sześciopak piwa i podszedł do kasy. „Tam zdjął osłonę ust i nosa” – poinformował prokurator Kai Fuhrmann. Kasjer ponownie poradził mężczyźnie, aby włożył maseczkę, wtedy sprawca wyciągnął rewolwer i zastrzelił 20-latka.

„Wypowiedzi sprawcy na temat motywu wprawiają w osłupienie” – pisze „Bild”. Według prokuratora Fuhrmanna, zatrzymany mężczyzna powiedział w trakcie przesłuchania, że podczas pierwszej wizyty w Aralu zapomniał o maseczce i dlatego odmówiono mu zakupu piwa. W domu, coraz bardziej zdenerwowany sytuacją, wziął broń i wrócił na stację benzynową. Celowo nie założył prawidłowo maseczki, aby wywołać reakcję kasjera. Następnie „bez wahania” pociągnął za spust. Zabójca, którego zatrzymano w niedzielę rano, stwierdził, że pandemia COVID-19 bardzo mu doskwiera. Ofiara wydawała mu się być „odpowiedzialna za całą sytuację, ponieważ egzekwowała zasady” – zeznał.

Wobec podejrzanego o zabójstwo Niemca z powiatu Birkenfeld sąd rejonowy w Bad Kreuznach wydał nakaz aresztowania. Podejrzany przyznał się do zabicia studenta, pracownika stacji benzynowej – poinformował prokurator.

„Zabójca nie był wcześniej notowany przez policję. Podczas przeszukania w jego mieszkaniu śledczy znaleźli narzędzie zbrodni, a także inną broń palną i amunicję” – pisze „Bild”.

Czytaj także: Nożownik zaatakował w urzędzie pracy. Do Norwegii przyjechał 10 lat temu

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej