RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Chamstwo i hejt”. Niedzielski: Czuję się zagrożony

Adam Niedzielski zaznaczył, że obecnie życiu społecznemu zagraża fanatyzm (fot. PAP/Piotr Nowak)
Adam Niedzielski zaznaczył, że obecnie życiu społecznemu zagraża fanatyzm (fot. PAP/Piotr Nowak)

– Czuję się zagrożony, dlatego cały czas mam ochronę Służby Ochrony Państwa – powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski. Szef MZ ocenił, że obecnie życiu społecznemu zagraża fanatyzm, „który chociażby mieliśmy okazję zobaczyć w wykonaniu pana posła Brauna”.

„Dobrze, że jesteś”. Ruszy kampania przeciwdziałania depresji dla młodych

Z początkiem października w Gdyni wystartuje kampania przeciwdziałania depresji „Dobrze, że jesteś” skierowana do uczniów oraz ich rodziców i...

zobacz więcej

Niedzielski w Polsat News poinformował, że cały czas nad jego bezpieczeństwem czuwają funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa. Szef MZ przyznał, że czuje się zagrożony i dlatego poprosił o taką ochronę.

„To jest głos, który jest bardzo głośny”


– Ale chciałem państwu bardzo wyraźnie powiedzieć, że to, co dzieje się w mediach społecznościowych i te manipulacje, które spotykamy w zakresie teorii antyszczepionkowych, to jest głos naprawdę niewielkiej grupy ludzi, który jest bardzo głośny. Bo to są krzyki być może góra 10 proc. społeczeństwa – powiedział. Minister ocenił, że życiu społecznemu zagraża fanatyzm, „który chociażby mieliśmy okazję zobaczyć w wykonaniu pana posła Brauna ”.

– I tutaj nie mówimy o dyskusji na argumenty, o tym, że możemy się spierać i przekonywać do tego, czy ktoś się szczepi czy nie – ostatecznie to jest jego decyzja, bo nie mamy żadnego przymusu szczepiennego w tym zakresie – tylko o to, jak jest prowadzona ta rozmowa i czy jest nacechowana cywilizowanym podejściem, czy właśnie eskalacją nienawiści, gróźb – powiedział.

Szczepienie to nie wszystko. Nowe zasady dla podróżnych wybierających się do USA

Od początku listopada do USA będą mogli przyjeżdżać wszyscy podróżni w pełni zaszczepieni przeciw Covid-19, będą jednak musieli przedstawić też...

zobacz więcej

Niedzielski skomentował niedawne słowa Grzegorza Brauna. Poseł Konfederacji w czwartek w Sejmie mówił o przyszłym „akcie oskarżenia” za działania rządu i resortu zdrowia podczas pandemii COVID-19. Już po tym, gdy skończył się czas jego wypowiedzi i mikrofon został wyłączony, Braun krzyknął w kierunku siedzącego w ławach rządowych Niedzielskiego: „Będziesz pan wisiał!”.

„Odbija się to na mojej rodzinie”


– Ja nie chciałbym tej sytuacji obracać w kierunku rozważań, czy to ma na mnie wpływ i jaki ma na mnie wpływ. Ja jestem człowiekiem już dojrzałym i odpornym na pewnego rodzaju groźby i takie zachowania nieprzystające człowiekowi cywilizowanemu. Odbija się to oczywiście na mojej rodzinie i to jest ewentualnie przedmiotem mojej troski i smutku, ale w gruncie rzeczy chodzi przede wszystkim o to, żeby takie zachowania były piętnowane. I to jest najważniejsze. Najważniejsza jest stanowcza reakcja, stanowcze ukaranie i jeżeli będziemy działali w ten sposób, że te konsekwencje będą wyciągane, to być może nie będzie takiego poczucia bezkarności za to chamstwo i hejt – powiedział minister.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła w piątek śledztwo w sprawie słów kierowanych przez posła Brauna wobec ministra Niedzielskiego. Zawiadomienie w tej sprawie wpłynęło do prokuratury od marszałek Sejmu Elżbiety Witek. Również szef resortu zdrowia złożył w piątek zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej