RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Gdzie wystąpią jednocyfrowe temperatury? Prognoza IMGW na wtorek

Temperatura wyniesie od 8 st. na wschodzie do 16 st. na zachodzie kraju (fot. Shutterstock)
Temperatura wyniesie od 8 st. na wschodzie do 16 st. na zachodzie kraju (fot. Shutterstock)

– We wtorek nad większością kraju będą przejaśnienia i rozpogodzenia – powiedział Mateusz Barczyk, synoptyk IMGW. Pochmurnie będzie na Podlasiu i w zachodniej Polsce. W ciągu dnia temperatura wyniesie od 8 stopni Celsjusza na wschodzie do 16 st. na zachodzie kraju.

Grzyb jak z horroru. W polskim lesie znaleźli „palce umarlaka”

W lasach trwa wysyp grzybów. Spacerując kilka godzin po lesie zebrać można nawet cały koszyk prawdziwków, podgrzybków i innych darów natury. W...

zobacz więcej

Według zapowiedzi Mateusza Barczyka z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, we wtorek rano przejaśnienia i rozpogodzenia będą widoczne na znacznym obszarze Polski.

Gdzie mogą wystąpić opady deszczu?


– Już w nocy z poniedziałku na wtorek od Pomorza do południa Polski tworzyć się będzie pas z rozpogodzeniami i przejaśnieniami. Chmury mogą być jeszcze na Podlasiu i w zachodnim pasie kraju oraz na Podkarpaciu. W ciągu dnia na zachodzie przybędzie chmur, z których może popadać przelotny deszcz. Na wschodzie i w centrum zachmurzenie będzie zmienne. Wieczorem zachmurzenie, z wyjątkiem zachodniej części kraju, zacznie zmaleje – powiedział Barczyk.

Zobacz także: Mamuty wrócą na Ziemię? Pierwszy może się urodzić już za 6 lat

W ciągu dnia zachodnia część Polski będzie w zasięgu przelotnego deszczu. Słaby deszcz jest możliwy także na Pomorzu i Podhalu. W ciągu dnia najchłodniej będzie na Podlasiu, gdzie termometry maksymalnie wskażą 8-9 stopni Celsjusza. Od Lublina, przez Warszawę po Łódź prognozowana temperatura maksymalna to 12-15 stopni. Najcieplej będzie na zachodzie Polski – około 15-16 stopni.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej