RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Szczepienie to nie wszystko. Nowe zasady dla podróżnych wybierających się do USA

Nowe informacje dla podróżujących do USA (fot. Shutterstock)
Nowe informacje dla podróżujących do USA (fot. Shutterstock)

Od początku listopada do USA będą mogli przyjeżdżać wszyscy podróżni w pełni zaszczepieni przeciw Covid-19, będą jednak musieli przedstawić też negatywny wynik testu na koronawirusa i nosić maski – poinformował w poniedziałek koordynator Białego Domu ds. pandemii Jeff Zients.

Kanada znów wpuszcza turystów. Kolejki na granicach z USA

Prawie półtora roku po zamknięciu granic dla turystów Kanada zaczęła wpuszczać zaszczepionych Amerykanów. Media donoszą o kolejkach na przejściach...

zobacz więcej

Podróżni będą musieli przed wejściem na pokład samolotu przedstawić certyfikat szczepienia i negatywny wynik testu wykonanego w ciągu trzech dni przed odlotem.

Amerykanie powracający do kraju będą musieli przejść test na koronawirusa w ciągu jednego dnia przed podróżą, a potem kolejny – po przyjeździe do USA – powiedział Zients.

Kto nie będzie musiał poddawać się kwarantannie?


Osoby w pełni zaszczepione nie będą zobowiązane poddawać się kwarantannie. Linie lotnicze otrzymają instrukcje dotyczące zbierania informacji o zagranicznych podróżnych, aby ułatwić ewentualne prześledzenie ich kontaktów – przekazał Zients.

Administracja poprzedniego prezydenta Donalda Trumpa wprowadziła w związku z pandemią Covid-19 ścisłe ograniczenia, zaostrzone przez prezydenta Joe Bidena, dotyczące wjazdu do USA podróżnych z Wielkiej Brytanii, państw Unii Europejskiej, Chin, Indii i innych krajów - przypomina Associated Press. Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej