RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Nożownik zaatakował w urzędzie pracy. Do Norwegii przyjechał 10 lat temu

Jedna z kobiet w wyniku odniesionych obrażeń zmarła (fot. Shutterstock)
Jedna z kobiet w wyniku odniesionych obrażeń zmarła (fot. Shutterstock)

W Bergen w zachodniej Norwegii dwie pracownice Urzędu Pracy i Polityki Socjalnej (NAV) zostały w poniedziałek zranione nożem przez petenta „pochodzenia obcego”. Jedna z kobiet w wyniku odniesionych obrażeń zmarła – poinformowała po południu norweska policja.

Strzały w Berlinie, dwaj mężczyźni poważnie ranni [WIDEO]

Dwaj mężczyźni zostali postrzeleni w nogi w przeciągu 90 minut w nocy z niedzieli na poniedziałek w berlińskiej dzielnicy Lichtenberg – informuje...

zobacz więcej

Druga z kobiet, która trafiła do szpitala, jest lekko ranna.

Napastnika podejrzanego o dokonanie ataku policja zatrzymała krótko po przybyciu na miejsce. Jak podano na spotkaniu z mediami, jest nim trzydziestokilkuletni mężczyzna „pochodzenia obcego”, który przyjechał do Norwegii w 2011 roku, a obywatelstwo norweskie posiada od 2019 roku.

– Zostanie on oskarżony o morderstwo oraz ciężkie uszkodzenie ciała. Obecnie przebywa w areszcie w Bergen – stwierdziła Christine Moen Wisloff z lokalnej policji.

Przywitał komorników strzałami. Eksmisja zakończyła się jatką

Pięć osób zginęło w poniedziałek w największym mieście Kazachstanu Ałma-Acie w strzelaninie, do której doszło podczas egzekucji komorniczej w...

zobacz więcej

Według świadków, z którymi rozmawiała gazeta „VG”, napastnik wymachiwał w urzędzie długim nożem.

„Chciał wszystkich rozstrzelać”


Jak podają norweskie media w przeszłości pracownicy urzędu NAV w Bergen byli obiektem gróźb ze strony petentów. W 2012 roku jeden z nich „chciał wszystkich rozstrzelać”. Po tym incydencie wprowadzono specjalne środki bezpieczeństwa, w tym monitoring.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej