RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Dramatyczna kontuzja. Reprezentanta Polski czeka wielomiesięczna przerwa

Dawida Kownackiego czeka długa przerwa (fot. Stefan Brauer/DeFodi Images via Getty Images)
Dawida Kownackiego czeka długa przerwa (fot. Stefan Brauer/DeFodi Images via Getty Images)

Dawid Kownacki doznał poważnej kontuzji, która wykluczy go z gry na wiele miesięcy - poinformował klub polskiego piłkarza Fortuna Duesseldorf. 24-letni napastnik ma zerwane więzadło poboczne w prawym kolanie.

ME w amp futbolu: Mamy brązowy medal! Polacy lepsi od Rosjan

Wielka euforia na stadionie Cracovii! Reprezentacja Polski pokonała Rosję 1:0 w meczu o brązowy medal mistrzostw Europy w amp futbolu. Jedyną...

zobacz więcej

Urazu nabawił się na treningu przed sobotnim spotkaniem z Jahnem Regensburg w 2. Bundeslidze, czyli na zapleczu niemieckiej ekstraklasy. Późniejsze badania wykazały, że kontuzja jest poważna i będzie konieczna operacja.

Kownacki pauzował przez kilka miesięcy także w ubiegłym roku, również z powodu problemów z kolanem. Wrócił do gry w czerwcu, ale na początku kolejnego sezonu znów musiał pauzować przez kilka tygodni - tym razem przyczyną była kontuzja mięśniowa. W obecnym sezonie wystąpił w pięciu spotkaniach ligowych, ale żadnego nie rozegrał w pełnym wymiarze czasowym.

Po siedmiu kolejkach Fortuna ma osiem punktów i zajmuje 13 miejsce. Prowadzi SC Paderborn, który podobnie jak Jahn Regensburg zgromadził 14 punktów.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej