RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Panika na drodze ekspresowej. 85-latka jechała pod prąd 20 km [WIDEO]

Kobieta jechała pod prąd (fot. Shutterstock)
Kobieta jechała pod prąd (fot. Shutterstock)

Sąd zdecyduje o karze dla 85-letniej kobiety, która w niedzielę po południu jechała pod prąd ekspresową S5 między węzłami Czempiń i Kościan (Wielkopolskie). Policji wyjaśniła, że pomyliła wjazdy na ekspresówkę.

Autokar z dziećmi i opiekunami wjechał do rowu. Są ranni

Autobus wjechał do rowu przy drodze gminnej Wytrębowice - Kowróz (woj. kujawsko-pomorskie). Do szpitali na obserwacje zabranych zostało 31 dzieci w...

zobacz więcej

Funkcjonariusze zostali zaalarmowani o zdarzeniu przez kierowców. 85-latka przejechała pod prąd około 20 kilometrów zanim zatrzymali ją policjanci.

Kierująca fordem focusem mieszkanka gminy Czempiń wyjaśniła im, że pomyliła wjazdy. Gdy zorientowała się, że źle jedzie, próbowała jak najszybciej dotrzeć do jakiegoś zjazdu. Z jej powodu, jadący prawidłowo kierowcy byli zmuszeni uciekać z lewego pasa drogi ekspresowej.

Oficer prasowy kościańskiej policji asp. Mariusz Wojciechowski powiedział, że o losie kobiety zdecyduje sąd. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym 85-latka może zostać ukarana grzywną, może też otrzymać zakaz prowadzenia pojazdów.

Przejazd kobiety pod prąd zarejestrowało wielu kierowców jadących w niedzielę S5; nagrania już trafiły do sieci.



Czytaj także: Rusza śledztwo ws. wypadku na DK 65. Zginął kierowca i troje dzieci

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej