RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Lewica wyrzuciła ją za sprzeciw wobec seksbiznesu. Założyła własną organizację

Urszula Kuczyńska nie może wrócić do partii przez 3 lata (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)
Urszula Kuczyńska nie może wrócić do partii przez 3 lata (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)

Asystentka społeczna posła Lewicy Urszula Kuczyńska została zwolniona, bo sprzeciwiała się określeniom „osoby z macicami” i krytykowała sutenerstwo oraz stręczycielstwo. – Teraz założyłyśmy organizację, która będzie potrafiła stanąć po stronie kobiet, które internet przeczołgał przez piekło tak, jak mnie – mówi portalowi tvp.info Kuczyńska.

Kuczyńska: Za nagonką na mnie stoi środowisko związane z seksbiznesem

Asystentka społeczna posła Lewicy Macieja Koniecznego (Razem) została zwolniona, bo przyznała, że nie podoba jej się zamiana słowa „kobieta” na...

zobacz więcej

Kuczyńską w marcu w mediach społecznościowych spotkała fala krytyki. Byłej już działaczce Razem zarzucono „terfizm”, czyli odmianę transfobii (uprzedzenie wobec osób transpłciowych). Kuczyńska sprzeciwiła się też pomysłom dekryminalizacji sutenerstwa, stręczycielstwa i kuplerstwa (ułatwiania innym uprawiania prostytucji). Wpływowym działaczom Lewicy bardzo się to nie spodobało.

Zgodnie z wyrokiem sądu koleżeńskiego partii Lewica Razem postanowiono więc wykluczyć Kuczyńską z zakazem ubiegania się o ponowne członkostwo w ugrupowaniu przez okres trzech lat.

Zobacz także ->  Urszula Kuczyńska wykluczona z Razem. Oskarżano ją o transfobię

Teraz w Warszawie zawiązała Fundację Rzecz Kobiet, której hasłem jest: „Kobiety przeciw prostytucji, surogacji oraz pornografii”.

Inicjatywę tworzą także dr Magdalena Grzyb oraz Izabela Palińska.

PO i Niemcy boją się ujawnić dane. Chodzi o potężne pieniądze

Mijają trzy tygodnie, odkąd portal tvp.info poprosił zagraniczne instytucje o informacje, ile pieniędzy przekazały Platformie Obywatelskiej na...

zobacz więcej

W przekazanym portalowi tvp.info oświadczeniu Kuczyńska zaznacza, że w ostatnim czasie kobiety w Polsce znalazły się w klinczu.

„Pomimo pozornej wielości organizacji pro–kobiecych i pozornego przebicia się silnego głosu kobiet do debaty publicznej po czarnych protestach, widzimy jednocześnie jak środowiska lewicowe reprezentują idee wrogie kobietom, otwarcie popierając utowarowienie ciał kobiet w wielu aspektach” – podkreśla.

Zobacz także ->  „Seksbiznes a sprawa polska”. Tekst, który spowodował nagonkę na Kuczyńską

Feministka ocenia, że ona i wiele podobnie myślących kobiet były „politycznie bezdomne”.

„Fundacja ma być wyraźnym głosem na rzecz kobiet niezależnie od ich poglądów i przynależności politycznej. Będzie się zajmowała między innymi pomocą kobietom dotkniętym hejtem ze względu na swoją działalność publiczną” – wskazano.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej