RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Autokar z dziećmi i opiekunami wjechał do rowu. Są ranni

Autobus wjechał do rowu przy drodze gminnej Wytrębowice - Kowróz (woj. kujawsko-pomorskie). Do szpitali na obserwacje zabranych zostało 31 dzieci w wieku przedszkolnym. Czworo opiekunów jest rannych.

Zarzuty po wypadku autokaru z dziećmi na A1

Zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym usłyszał 51-letni kierowca autokaru, który w sobotę wypadł z autostrady A1 koło Tczewa. W wypadku...

zobacz więcej

– Autokar przewoził grupę dzieci w wieku przedszkolnym z Bydgoszczy do agroturystyki w Gostkowie. Na drodze gminnej pomiędzy Wytrębowicami a Kowrozem wypadł z drogi. Najpierw jechał kawałek poboczem pola, a później wpadł do rowu – przekazał oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu kpt. Przemysław Baniecki.

Cztery osoby dorosłe – opiekunowie dzieci – są ranne. Mają obrażenia nóg, które nie zagrażają życiu. Jedna z tych osób została zabrana do szpitala śmigłowcem LPR z podejrzeniem złamania kości udowej.

Kpt. Baniecki poinformował, że 31 dzieci nie ma obrażeń zagrażających życiu i zdrowiu, ale profilaktycznie wszystkie są transportowane do szpitali. Tam zostaną przebadane.

– Dzieci trafiają do szpitali w Toruniu, Bydgoszczy, Chełmnie, Chełmży i Grudziądzu – dodał kpt. Baniecki.

Na miejscu trwają czynności policyjne pod nadzorem prokuratora. Przyczyna wypadku nie jest jeszcze znana. Nie uczestniczył w nim inny pojazd.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej