RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Nitras znów o „piłowaniu katolików”. Ostry wpis posła Platformy

Poseł PO Sławomir Nitras (fot. PAP/Piotr Nowak )
Poseł PO Sławomir Nitras (fot. PAP/Piotr Nowak )

Najnowsze

Popularne

Jedna z publicystek opisała, jak potencjalni przyszli koalicjanci (Platforma Obywatelska i Lewica) uderzają w katolików. Postawiła tezę, że niektóre postulaty opozycji są wręcz elementem dyskryminacji. „Moim zdaniem pani tekst jest dziwny” – zareagował zirytowany poseł PO Sławomir Nitras.

PO i Niemcy boją się ujawnić dane. Chodzi o potężne pieniądze

Mijają trzy tygodnie, odkąd portal tvp.info poprosił zagraniczne instytucje o informacje, ile pieniędzy przekazały Platformie Obywatelskiej na...

zobacz więcej

Sławomir Nitras wywołał burzę zapowiadając „opiłowanie katolików”. Mimo to przedstawiciele Lewicy poszli jeszcze o krok dalej. Poseł Maciej Gdula zaapelował, by po odsunięciu PiS od władzy, „w mediach publicznych  nie było transmisji przyszłej kanonizacji Wyszyńskiego”.

„Jeśli Nitras miał na myśli tylko pozbawianie Kościoła katolickiego przywilejów, to Gdula idzie kilka kroków dalej i chciałby dyskryminacji katolików w życiu publicznym. Bo tym właśnie byłaby realizacja jego postulatu” – oceniła na łamach „Rzeczpospolitej” publicystka Kataryna.

Zobacz także ->  „Święte prezerwatywy kard. Wyszyńskiego”. Pełnomocnik ds. równego traktowania szydzi z katolików

„Moim zdaniem pani tekst jest dziwny” – odpowiedział jej na Twitterze Sławomir Nitras. „Sprowadzanie przywilejów do transmisji w telewizji jest śmieszne” – ocenił.

Zaznaczył, że Kościół ma nieuzasadnione przywileje. „To przywileje podatkowe, pozyskiwanie za darmo publicznego majątku, zakazy prawne wynikające z wiary jak choćby in vitro, lekcje religii, gdzie opowiada się rzeczy niegodne z wiedzą naukową” – napisał polityk PO.

Lewicowi dziennikarze kpią z uzdrowionej siostry i atakują katolików. „Święta kiełbaso”

Publicysta Przemek Staciwa zamieścił w sieci zdjęcie siostry zakonnej, uczestniczącej w beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego. Przedstawiona...

zobacz więcej

Poseł Lewicy zabiera głos


Do ostrej wymiany zdań odniósł się również Maciej Gdula. „Gdy wszystkie główne media transmitują beatyfikację i kultywują w ten sposób wyłączność Kościoła katolickiego na duchowość i moralność w Polsce chciałbym, żeby media publiczne dbały o równowagę głosów i kultywowały możliwość niezgody” – napisał i dodał: „Dla prawicy w Polsce to za wiele. Wiem”.

Do dyskusji chętnie włączyli się także internauci.

Zobacz także ->  Wyszyński, jakiego dotąd nie znaliśmy. Poruszająca historia

„Panie Sławomirze! Chyba notatka do pana nie dotarła. Teraz przecież jesteście chadecja!” – piszą do polityka Platformy.

Tusk na konwencji PO. „To go szczególnie obciąża”

Donald Tusk na konwencji Platformy Obywatelskiej ucałował chleb i uczynił na nim znak krzyża. – Wypadło to sztucznie w sytuacji antyklerykalnych...

zobacz więcej

Tusk zmienia front


Użytkownicy sieci nawiązują tym samym do sobotniej konwencji PO, na której nastąpić miał ważny przełom. W ostatnich latach politycy Platformy chętnie atakowali Kościół i katolików.

Po powrocie z Brukseli Donald Tusk został więc poproszony o komentarz ws. symboli religijnych. Jeden z wyborców zapytał szefa PO, czy w szkołach powinny wisieć krzyże. – Nie – krótko opowiedział Tusk. –  Miejsca publiczne, takie jak Sejm czy szkoła, powinny być wolne od symboliki religijnej – dodał Tusk.

Zobacz także ->  Obraźliwe słowa Sikorskiego o abp. Jędraszewskim

Teraz zupełnie zmienił front. Podczas sobotniej konwencji PO w Płońsku mówił m.in.: „Ja ciągle pamiętam, jak moja mama znak krzyża nakreślała na bochenku zanim go rozkroiła”. Dodawał, że „nie chce piłować katolików”, a jego rodzina to w większości osoby wierzące. Chwalił się również, że niedawno był na chrzcinach.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej