RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Heynen podziękował Polakom. „Każda łza była łzą dumy”

Trener Vital Heynen (fot. PAP/A.Grygiel)
Trener Vital Heynen (fot. PAP/A.Grygiel)

Dziękuję zawodnikom, sztabowi, najlepszej publiczności na świecie. Dziękuję Polsko – napisał w mediach społecznościowych Vital Heynen, trener męskiej reprezentacji Polski w siatkówce. Najprawdopodobniej pożegna się on z kadrą. Belg ma zamiar ubiegać się o stanowisko trenera reprezentacji Polski siatkarek.

„Świetni ludzie, wspaniały kraj”. Belgijski trener Biało-Czerwonych o pracy w Polsce

Belgijski szkoleniowiec polskiej reprezentacji siatkarzy chwali Polskę i Polaków. We wpisie w mediach społecznościowych Vital Heynen potwierdził,...

zobacz więcej

„Każda łza była łzą dumy. Nigdy nie płakałem tak bardzo i nigdy nie widziałem tyłu łez na zakończenie sezonu. Dziękuję zawodnikom, sztabowi, najlepszej publiczności na świecie. Dziękuję Polsko” – napisał Heynen na Twitterze.

Belg do końca października ma umowę na prowadzenie naszej męskiej reprezentacji, ale ma jej nie przedłużać – tak informuje portal sport.pl. Wygrany mecz o brązowy medal ME z Serbią (3:0) byłby więc ostatnim w roli selekcjonera męskiej reprezentacji Polski.

Vital Heynen nie potwierdził jednoznacznie, że zdobyciem brązowego medalu mistrzostw Europy zakończył pracę z polskimi siatkarzami, ale dodał, że obecnie nie widzi możliwości dalszej pracy jako selekcjoner męskiej kadry: „Szanse na to, że nimi pozostanę są bardzo małe” – zaznaczył Belg.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej