RAPORT

Tusk kontra Tusk

Strzelanina na uniwersytecie w Rosji, są ofiary śmiertelne. „Studenci skakali z okien” [WIDEO]

Strzelanina na uniwersytecie w Permie, mieście na Przeduralu w Rosji – donoszą media. Komitet Śledczy przekazał, że w ataku zginęło osiem osób, a kilkanaście zostało rannych. Napastnik – student – zaczął strzelać na kampusie uczelni, a potem wszedł do jednego z budynków.

Wybory po rosyjsku: trzech identycznych Borisów o tym samym nazwisku na jednej liście

Na kilkanaście dni przed wyborami w Rosji spore kontrowersje wzbudza rywalizacja o miejsce w Zgromadzeniu Ustawodawczym w Petersburgu. Deputowany...

zobacz więcej

MSW nie podało dokładnych danych, ale oświadczyło, że według wstępnych ocen są ofiary śmiertelne i osoby poszkodowane w strzelaninie.

Napastnik ze „śmiercionośną” bronią


Z informacji agencji Interfax wynika, że sprawca strzelaniny został zneutralizowany. Według kanału Baza na komunikatorze Telegram ogień otworzył 18-letni Timur Bekmansurow.

Media podały sprzeczne doniesienia o napastniku: według jednych był uzbrojony w broń automatyczną, według innych – w tzw. broń nieśmiercionośną.

Horror na uniwersytecie w Permie


Rosyjska agencja informacyjna Tass, powołując się na anonimowe źródło w organach ścigania, relacjonuje, że przerażeni atakiem studenci skakali z okien budynku szukając szansy na ratunek. Nie jest jasne czy wszystkie ofiary i osoby ranne odniosły obrażenia w wyniku postrzału przez napastnika czy podczas próby ucieczki z budynku. Associated Press, opierając się na informacjach z Komitetu Śledczego, wskazuje, że potwierdzono już pięć zgonów. Z ustaleń AFP wynika, że jest osiem ofiar śmiertelnych.

Zobacz także: „Zdobył Reichstag szturmem”. Niemieckie media przypominają słowa Putina sprzed 20 lat

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej