RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Nie żyje aktorka Zofia Bielewicz, znana m.in. ze „Świata według Kiepskich”

Zofia Bielewicz miała 93 lata (fot. FB/Teatr Kochanowskiego w Opolu)
Zofia Bielewicz miała 93 lata (fot. FB/Teatr Kochanowskiego w Opolu)

W wieku 93 lat zmarła aktorka Zofia Bielewicz. Artystka przez lata związana była z opolską sceną teatralną; była nagrodzona medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Widzowie znali ją także z ról telewizyjnych, w tym także serialu „Świat według Kiepskich”.

Śmierć kolejnego aktora „Świata według Kiepskich”. Stanisław Wolski miał 72 lata

Nie żyje Stanisław Wolski. Związany głównie z Wrocławiem aktor zmarł w czwartek w wieku 72 lat – poinformował wrocławski Teatr Kalambur. Artysta...

zobacz więcej

O śmierci aktorki poinformował w niedzielę Teatr Kochanowskiego w Opolu. Jak czytamy, jeszcze kilka dni temu Zofia Bielewicz brała udział w otwarciu nowego sezonu teatralnego. „Przy każdej premierze była z nami i cieszyła się razem z nami! Zapamiętamy jej niezwykły talent, wdzięk, klasę, poczucie humoru, wielką empatię i miłość do teatru” – czytamy we wpisie teatru.

Bogata kariera Zofii Bielewicz


Zofia Bielewicz urodziła się 19 maja 1928 roku w Warszawie. Debiutowała na deskach krakowskiego Teatru Groteska w 1945 roku, a od 1974 roku związana była z Teatrem im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Ostatnią z ponad 140 ról zagrała w spektaklu „Córki powietrza. Sen Balladyny”.


Zmarła w wieku 93 lat. Szersza publiczność zapamięta ją z występów m.in. w serialach „Pierwsza miłość” czy „Świat według Kiepskich”, gdzie wcieliła się w rolę Malinowskiej.

Zobacz także: Nie żyje kolejny z aktorów „Świata według Kiepskich” Mikołaj Müller

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej