RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Poniedziałek z rozpogodzeniami. Gdzie możliwe deszcze? [PROGNOZA]

W Warszawie nie powinno padać (fot. Pixabay)
W Warszawie nie powinno padać (fot. Pixabay)

W poniedziałek deszczowo będzie wzdłuż wschodniej granicy Polski. Może pokropić także na Wybrzeżu Zachodnim. W pozostałej części kraju spodziewane są przejaśnienia – poinformowała Barbara Wrzesińska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

IMGW wydaje alerty przed opadami. Niebezpieczna pogoda w sobotę

IMGW wydał alerty pierwszego stopnia przez ulewnym deszczem dla czterech województw. Według synoptyków opady mogą sięgać 50 mm. W sobotę w całym...

zobacz więcej

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Islandia i Wyspy Brytyjskie są w zasięgu niżu, także wschodnie i południowo-wschodnie rejony Europy są w zasięgu niżów znad Ukrainy i Bałkanów. Poza tym od Skandynawii przez Europę Centralną i Hiszpanię aż po Azory rozciąga się układ wysokiego ciśnienia. Niemal cała Polska jest w zasięgu wyżu znad Skandynawii, jedynie wschodnie krańce kraju pozostają pod wpływem niżu znad Ukrainy. Z północy będzie napływać bardzo chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

W poniedziałek mieszkańcy Polski będą mieli do czynienia z kontynuacją niedzielnej pogody – prognozuje IMGW. Deszcz będzie padał na wschodzie i w części północnej kraju.

– Tak jak w niedzielę, w poniedziałek najwięcej chmur z opadami deszczu zobaczymy na wschodzie. Mówimy tu o słabych opadach, które patrząc na mapę, ułożą się praktycznie wzdłuż wschodniej granicy państwa – powiedziała Wrzesińska.

IMGW: temperatura spada


– W Warszawie nie powinno padać. Przelotny deszcz może pojawić się na Zachodnim Wybrzeżu. Na pozostałym obszarze kraju pochmurno z przejaśnieniami, jednak bez opadów. W centrum spodziewamy się rozpogodzeń – dodała synoptyk IMGW.

Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 6-8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 10 stopni w Warszawie, do 14-16 w głębi kraju. Najcieplej będzie w okolicach Szczecina i na Dolnym Śląsku. Z kierunków północnych będzie wiał wiatr słaby i umiarkowany. W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże, pod wieczór możliwe większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna 10 stopni. Wiatr na ogół umiarkowany, północny i północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Temperatura minimalna 6 stopni. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie rosło.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Na krańcach wschodnich miejscami słabe opady deszczu, na wybrzeżu i Pomorzu Zachodnim miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 3 stopni, 4 stopni miejscami na północnym wschodzie do 5 stopni, 7 stopni na pozostałym obszarze kraju, najcieplej nad morzem do 11 stopni; na Podhalu miejscami spadek temperatury do -1 stopień. Wiatr słaby, na wschodzie okresami umiarkowany, a w górach okresami porywisty, przeważnie północno-zachodni i północny. W Tatrach porywy wiatru do 65 km/godz.

We wtorek na wschodzie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Na wybrzeżu i Pomorzu miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 8 stopni, 9 stopni na północnym wschodzie, 13 stopni, 14 stopni w centrum, do 16 stopni na północnym zachodzie; w rejonach podgórskich Karpat około 10 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, w górach porywisty, północno-zachodni.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej