RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Dziękujemy!”. Prezydent pogratulował amp futbolistom

Polscy ampfutboliści odnieśli historyczny sukces (fot. PAP/Łukasz Gągulski)
Polscy ampfutboliści odnieśli historyczny sukces (fot. PAP/Łukasz Gągulski)

Panowie, brawo! Jesteśmy z Was mega dumni. Dziękujemy! Dajecie piękny przykład siły ducha! – napisał prezydent Andrzej Duda, komentując brązowy medal reprezentacji Polski podczas rozgrywanych w Krakowie mistrzostw Europy w amp futbolu.

ME w amp futbolu: Mamy brązowy medal! Polacy lepsi od Rosjan

Wielka euforia na stadionie Cracovii! Reprezentacja Polski pokonała Rosję 1:0 w meczu o brązowy medal mistrzostw Europy w amp futbolu. Jedyną...

zobacz więcej

Reprezentacja Polski pokonała 1:0 Rosję. Bramkę w 33. minucie strzelił Jakub Kożuch. Polscy zawodnicy nie kryli rozpaczy po przegranym 1:2 w sobotę półfinałowym spotkaniu z Hiszpanami. Potrafili się jednak szybko „pozbierać” i w meczu z Rosją odnieśli zwycięstwo.

„Wczoraj byli smutni i wściekli, dziś nasi Reprezentanci @AmpFutbolPolska po zwycięstwie 1:0 w meczu Rosją, z radością i satysfakcją odebrali brązowe medale Mistrzostw Europy. Panowie, brawo! Jesteśmy z Was mega dumni! Dziękujemy! Dajecie piękny przykład siły ducha!” – napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

Amp futbol to odmiana piłki nożnej uprawiana przez zawodników po jednostronnej amputacji kończyny dolnej – w przypadku graczy z pola – lub kończyny górnej u bramkarzy. Mecze trwają 2x25 minut.

„Na koniec dnia chciałbym pogratulować naszym Brązowym Drużynom! W meczu o 3. miejsce na mistrzostwa Europy w Amp Futbol Polska nasi Piłkarze pokonali Rosję po pięknej drużynowej akcji i bramce Jakuba Kożucha. Siatkarze w pięknym stylu wygrali z Serbią. To prawdziwa przyjemność oglądać Waszą grę i Waszą radość. Dziękujemy!” - napisał w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej