RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„Święte prezerwatywy kard. Wyszyńskiego”. Pełnomocnik ds. równego traktowania szydzi z katolików

Miała dbać o równe traktowanie, a sama szydzi z katolików. Bogna Czałczyńska, pełnomocnik marszałka województwa zachodniopomorskiego ds. kobiet i równego traktowania, wykorzystała beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego do żenujących żartów.

Adwokat kpi z katolików i obraża innego sędziego

Prezesa sądu i członka KRS Jarosława Dudzicza nazywa „indywiduum”, w plasterku boczku widzi Matkę Boską, a beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego...

zobacz więcej

W Kobylance otwarto pierwsze na sanktuarium bł. kard. Wyszyńskiego. Trafiły tam relikwie beatyfikowanego 12 września Prymasa Tysiąclecia.

Informację o tym wydarzeniu zamieszczono na stronie internetowej „Głosu Szczecińskiego” i opublikowano na Facebooku. Pod wpisem wywiązała się żarliwa dyskusja.

Udział w niej wzięła pełnomocnik marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza ds. kobiet i równego traktowania. Bogna Czałczyńska w swoich wpisach szydziła między innymi z relikwii zgromadzonych w Sanktuarium pisząc o „świętych prezerwatywach”:

„Wszyscy cieszymy się, że święty włos przybył i zmieni oblicze ziemi. Amen”. Jeden z internautów spytał: „Prezerwatywy też?”

Na to Czałczyńska odpowiedziała twierdząco: „Chyba nie ma wyjątków”.

Wpisy zbulwersowały Dariusza Mateckiego. „Pełnomocnik marszałka Geblewicza” ds. równości kpi o »świętych prezerwatywach kard. Wyszyńskiego«” – napisał na Twitterze radny Szczecina.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej