RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Protestujący zmienili formułę działalności „białego miasteczka”

Protest pracowników ochrony zdrowia (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Protest pracowników ochrony zdrowia (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Pracownicy ochrony zdrowia w „białym miasteczku” przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów zmienią formę protestu, który rozpoczął się 11 września. Poinformował o tym w opublikowanym komunikacie Ogólnopolski Komitet Protestacyjno-Strajkowy. W sobotę przy al. Ujazdowskich doszło do tragedii. Mężczyzna dokonał samookaleczenia, po czym zmarł w szpitalu.

Tragedia w „białym miasteczku”. Wiemy, co mężczyzna napisał w pożegnalnym liście

Polska Agencja Prasowa dotarła do zdjęcia listu mężczyzny, który w sobotę dokonał samookaleczenia i zmarł w „białym miasteczku 2.0” w Warszawie.

zobacz więcej

„W obliczu tragedii, która wydarzyła się wczoraj naprzeciwko Kancelarii Premiera, podjęliśmy decyzję o zmianie formuły działalności »białego miasteczka« na »Cichy Dyżur«” – poinformował w niedzielę Ogólnopolski Komitet Protestacyjno-Strajkowy Pracowników Ochrony Zdrowia w opublikowanym komunikacie.

W oświadczeniu stwierdzono, że „celem powstania »białego miasteczka« było zamanifestowanie potrzeby pilnego wprowadzenia skutecznych rozwiązań w systemie publicznej ochrony zdrowia”. Wskazano także, że organizatorzy nie chcą, „by »białego miasteczko« i jego tragiczne wydarzenia wykorzystywano do wywoływania hejtu wobec protestujących pracowników ochrony zdrowia”.

W oświadczeniu dodano, że protestujący pozostają w otwartości „na rozmowy z merytorycznymi przedstawicielami premiera, nie warunkując tego personaliami”.

Zobacz także: Premier skomentował protest medykówJak powiedział Polskiej Agencji Prasowej Gilbert Kolbe, rzecznik protestujących, zmiana formuły nie oznacza likwidacji „białego miasteczka”.

– „Cichy Dyżur” będzie polegać na tym, że wstrzymujemy wszelkie akcje profilaktyczne oraz nie będziemy już edukować pacjentów w formie prelekcji o systemie ochrony zdrowia. Natomiast uczestnicy protestu będą w „białym miasteczku” nieustanie przebywać i będą w nim nocować – powiedział Gilbert Kolbe.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
– Najważniejsze jest, aby w obliczu tragedii rząd z nami porozmawiał. Jesteśmy otwarci na dialog – dodał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej