RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Zwłoki trzech osób przy granicy z Białorusią. Premier: Na miejscu pracują służby i prokuratura

„W rejonie przygranicznym znaleziono zwłoki trzech osób, które próbowały nielegalnie przekroczyć granicę” – potwierdził Mateusz Morawiecki (fot. PAP/Artur Reszko)
„W rejonie przygranicznym znaleziono zwłoki trzech osób, które próbowały nielegalnie przekroczyć granicę” – potwierdził Mateusz Morawiecki (fot. PAP/Artur Reszko)

W rejonie przygranicznym znaleziono zwłoki trzech osób, które próbowały nielegalnie przekroczyć granicę; po stronie białoruskiej zaś zwłoki kobiety - napisał premier Mateusz Morawiecki. Przekazał, że rozmawiał z szefami Służby Granicznej i MSWiA, a na miejscu pracują służby i prokuratura.

Zwłoki trzech osób przy granicy z Białorusią

Dzisiaj tj.19.09 w rejonie przygranicznym z Białorusią znaleziono zwłoki trzech osób. – Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi prokuratura –...

zobacz więcej

„W rejonie przygranicznym znaleziono zwłoki trzech osób, które próbowały nielegalnie przekroczyć granicę. Po stronie białoruskiej zaś zwłoki kobiety. Jestem po rozmowie z komendantem głównym Straży Granicznej gen. Tomaszem Pragą oraz ministrem spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Kamińskim” – napisał szef rządu w niedzielę wieczorem na Facebooku.

Premier podkreślił, że na miejscu pracują służby i prokuratura, która wyjaśnia okoliczności tragicznego wydarzenia. „Należy zbadać ewentualny związek powyższych dramatycznych zdarzeń z dotychczasowymi białoruskimi prowokacyjnymi działaniami mającymi miejsce na naszej wschodniej granicy” – zaznaczył Morawiecki.Przekazał również, że w poniedziałek rano weźmie udział w odprawie z przedstawicielami służb. „Będziemy państwa informować na bieżąco” –zadeklarował premier. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej