RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zmiany w pogodzie. Raz słońce, raz deszcz 

Na termometrach od 6 do 16 stopni (fot. Shutterstock)
Na termometrach od 6 do 16 stopni (fot. Shutterstock)

– W poniedziałek deszczowo będzie wzdłuż wschodniej granicy Polski. Może pokropić także na Wybrzeżu Zachodnim. W pozostałej części kraju spodziewane są przejaśnienia – powiedziała PAP Barbara Wrzesińska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Tajemniczy obiekt uderzył w Jowisza. Scenę uchwycił astronom amator [WIDEO]

Kosmiczny gruz regularnie ostrzeliwuje Jowisza. 13 września w największą planetę Układu Słonecznego uderzyła skała, która spłonęła w atmosferze....

zobacz więcej

Jak powiedziała PAP Barbara Wrzesińska z IMGW, w poniedziałek mieszkańcy Polski będą mieli do czynienia z kontynuacją niedzielnej pogody. Deszcz będzie padał na wschodzie i w części północnej kraju.

Gdzie wystąpią głównie opady?


– Tak jak w niedzielę, w poniedziałek najwięcej chmur z opadami deszczu zobaczymy na wschodzie. Mówimy tu o słabych opadach, które patrząc na mapę, ułożą się praktycznie wzdłuż wschodniej granicy państwa. W Warszawie nie powinno padać. Przelotny deszcz może pojawić się na Zachodnim Wybrzeżu. Na pozostałym obszarze kraju pochmurno z przejaśnieniami, jednak bez opadów. W centrum spodziewamy się rozpogodzeń – powiedziała Wrzesińska.

Zobacz także: Oceaniczne glony urosły na dymie z australijskich pożarów

Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 6-8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 10 stopni w Warszawie, do 14-16 w głębi kraju. Najcieplej będzie w okolicach Szczecina i na Dolnym Śląsku. Z kierunków północnych będzie wiał wiatr słaby i umiarkowany.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej