RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Obelgi i szyderstwa podczas Marszu Równości w Szczecinie [WIDEO]

Marsz Równości w Szczecinie (fot. Forum/Dariusz Gorajski)
Marsz Równości w Szczecinie (fot. Forum/Dariusz Gorajski)

W sobotę ulicami Szczecina przeszedł 3. Marsz Równości. Nie obyło się jednak bez wulgaryzmów. – Duda, Ziobro, Czarnek, Kruk, Kowalski, Jaki, Matecki, Brudziński i wam podobni ziomkowie, wybijcie sobie z waszych łbów naziolskie rojenia o dezynfekowaniu Polski z LGBT – cytuje jedną z przemawiających portal tysol.pl

Fake news CNN. Artykuł o „strefach wolnych od LGBT” w Polsce

Amerykański portal CNN uderza w Polskę fake newsem o tzw. „strefach wolnych od LGBT”, które w rzeczywistości nie istnieją. W reportażu opublikowano...

zobacz więcej

Sobotni marsz w Szczecinie poprzedzony był piknikiem na Wałach Chrobrego. Uczestnicy przeszli następnie ulicami miasta na Jasne Błonia i do Pomnika Czynu Polaków.

Jedna z przemawiających oskarżyła niektórych polityków, w tym prezydenta Andrzeja Dudę o nazizm. – Nie damy się wymazać, jesteśmy tu, będziemy żyć tak jak nam się podoba, a naziolskie wysrywy będziemy nazywać po imieniu. I my wygramy, bo radni niestety przeliczają nasze życia na wartość unijnych funduszy. Duda, Ziobro, Czarnek, Kruk [?], Kowalski, Jaki, Matecki, Brudziński i wam podobni ziomkowie, wybijcie sobie z Waszych łbów naziolskie rojenia o dezynfekowaniu Polski z LGBT. Naziole wypier***!

Ponadto, pojawiły się też obelgi oraz szyderstwa z pieśni religijnej „Oto jest dzień, który dał nam Pan”. „Pamiętajcie – apostazja!” – dodaje na koniec inicjator śpiewu.

W Szczecinie pojawił się też niemiecki europoseł Niklas Nienaß, który mówił m.in.: „nie pozwolimy Kaczyńskiemu ani Orbanowi odebrać naszych praw”. Nawiązał też do procesu KE, by odebrać Polsce dofinansowania za tzw. „Strefy wolne od LGBT”. Takie strefy w rzeczywistości nie istnieją. Dezinformację nt. powstawania takich stref rozpoczął aktywista LGBT Bart Staszewski, który sam przyznał się do nielegalnego rozwieszania tabliczek z wielojęzycznym napisem.

Fake news o „strefach wolnych od LGBT”. Czym jest Samorządowa Karta Praw Rodzin?

Wbrew twierdzeniom niektórych polityków, w Polsce nie istnieją „strefy wolne od LGBT”. Zwrot ten został wymyślony przez działaczy lewicowych,...

zobacz więcej

Choć wspomniane rzekome „strefy wolne od LGBT” nigdy w Polsce nie istniały, a zatem zarzuty stawiane przez brukselskich urzędników w tej kwestii nie mają uzasadnienia, KE jest „zaniepokojona, że uchwały te mogą naruszać prawo UE dotyczące niedyskryminacji ze względu na orientację seksualną”.

– 3 września służby Komisji Europejskiej wysłały pismo do władz pięciu polskich regionów, które przyjęły pięć tzw. rezolucji „stref wolnych od LGBTQI”, podkreślając wagę odpowiedzi na wezwanie do usunięcia uchybienia, wysłane 15 lipca do Polski – przekazała na początku września rzeczniczka KE Vivian Loonela. Zarzuty brukselskich urzędników nie mają jednak uzasadnienia, ponieważ „strefy wolne od LGBT” to fake news.

Marsz zorganizowało Stowarzyszenie Lambda Szczecin.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej