RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zwłoki trzech osób przy granicy z Białorusią

Prokuratura zajęła się sprawą (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
Prokuratura zajęła się sprawą (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Dzisiaj tj.19.09 w rejonie przygranicznym z Białorusią znaleziono zwłoki trzech osób. – Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi prokuratura – przekazała w rozmowie z portalem tvp.info rzecznik prasowy Komendanta Głównego Straży Granicznej

Odcięli koledze głowę, zwłoki zakopali w różnych miejscach. Horror na Podlasiu

Latem 2000 roku podczas libacji alkoholowej nad jeziorem na Podlasiu doszło do okrutnej zbrodni. Kilku mężczyzn zabiło 34-letniego Stanisława, po...

zobacz więcej

Wiadomość tą potwierdziła rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska. – W niedzielę w trzech różnych miejscach przygranicznych z Białorusią znaleziono zwłoki trzech osób. Wszystko wskazuje na to, że są to najprawdopodobniej nielegalni imigranci, jednak na tym etapie nie będziemy udzielać jakichkolwiek informacji. Czynności w tej sprawie prowadzi prokuratura – powiedziała.

Nielegalne przekroczenie granicy


Jak informowała wcześniej ppor. Anna Michalska, w sobotę Straż Graniczna odnotowała na granicy polsko-białoruskiej rekordową liczbę prób nielegalnego przekroczenia granicy. – Było ich aż 324. Wszystkim próbom strażnicy graniczni zapobiegli – podkreśliła.

Dodatkowo rzeczniczka SG wskazała, że ostatniej doby funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby za pomoc w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy polsko-białoruskiej. – Był to obywatel Uzbekistanu i obywatel Gruzji – podała.

Cichanouska o migrantach z Białorusi: Oni są też za to odpowiedzialni

To jest podła prowokacja ze strony Łukaszenki – oceniła liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska sytuację z migrantami na...

zobacz więcej

Od początku września Straż Graniczna odnotowała już ponad 3,8 tysiąca prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski z Białorusią.

Stan wyjątkowy


Od 2 września w przygranicznym pasie z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego, obowiązuje stan wyjątkowy. Obejmuje 183 miejscowości. Został wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Przedstawiciele rządu uzasadniają konieczność wprowadzania stanu wyjątkowego sytuacją na granicy z Białorusią, gdzie reżim Aleksandra Łukaszenki prowadzi „wojnę hybrydową” oraz rosyjskimi ćwiczeniami wojskowymi Zapad.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej