
Część policjantów, zrzeszonych m.in. w grupie na komunikatorze Telegram, chce zaostrzyć protest, w którym domaga się podwyżek, mimo faktu, że rozmowy związkowców z MSWiA wciąż trwają. Do grupy nie przyznają się związkowcy, nie wiadomo też, kto ją założył.
Uważam, że ten strajk nie ma służyć wypracowaniu autentycznego porozumienia – powiedział w sobotę o proteście medyków premier Mateusz Morawiecki....
zobacz więcej
Od dłuższego czasu prowadzone są rozmowy między związkami zawodowymi policjantów a MSWiA, które dotyczą m.in. podwyżek dla funkcjonariuszy i zwiększenia liczby etatów w służbie. Mimo, że rozmowy nie zostały jeszcze zakończone, wzmaga się strajk części policjantów.
Jak donoszą niektóre media, czego oficjalnie nikt nie potwierdza, funkcjonariusze „masowo” poszli na zwolnienia L4 i odmawiają wystawiania mandatów. Media podają, że policjanci zaczęli też przestawać nakładać mandaty, czego nie da się sprawdzić, bo statystyki tego dotyczące spływają pod koniec miesiąca lub danego kwartału.
Starszy mężczyzna dokonał samookaleczenia na terenie „białego miasteczka” przed KPRM w Warszawie, gdzie odbywa się protest medyków. Po...
zobacz więcej
Za udział w proteście medyków w Warszawie fizjoterapeuci mogą zarobić nawet 75 złotych za godzinę, odbywając dyżur w „białym miasteczku” – twierdzi...
zobacz więcej
O komentarz do wzmagającego się protestu policjantów portal tvp.info zwrócił się do rzecznika Komendy Głównej Policji inspektora Mariusza Ciarki.
– Przypominam, że rozmowy pomiędzy związkami zawodowymi a MSWiA cały czas się toczą, one nie zostały zakończone, choć niektórzy błędnie tak to zinterpretowali, uznając wcześniejsze propozycje jako ostateczne. Tymczasem przed nami kolejny etap rozmów, a już z dotychczasowych rozmów wiemy, że m. in. będzie kontynuowana modernizacja służb mundurowych w obszarze podniesienia uposażenia zarówno funkcjonariuszom jak i pracownikom, będą kontynuowane zakupy nowego sprzętu, budowa i remonty siedzib oraz dodatkowe etaty – mówi nam rzecznik.
Ciarka dodaje, że zarówno MSWiA, strona służbowa z komendantem głównym policji na czele jaki i związki zawodowe, są świadomi tego, że policjanci powinni zarabiać więcej, a ustawa modernizacyjna powinna być kontynuowana.
Na proteście medyków w Warszawie rekruterzy poszukują chętnych do pracy w niemieckich szpitalach. Przekonują, że nie ma po co czekać na decyzję...
zobacz więcej
– Wszystko zmierza właśnie do takich rozwiązań, aby rozwijać profesjonalizację policji poprzez inwestycje w lepszy sprzęt, ale i inwestycje w ludzi, którzy są przecież najważniejsi w tej formacji. Dlatego trzeba z dużym spokojem poczekać na finał rozmów oraz projekt nowej ustawy kontynuującej modernizacje służb mundurowych, która ma zawierać również zapisy odnoszące się do planowanych podwyżek uposażenia, zwłaszcza dla szeregowych policjantów. Naprawdę obecnie emocje nie są dobrym doradcą –zaznacza Ciarka.
– Policjanci podchodzą odpowiedzialnie do swoich zadań i na razie, choć toczy się ożywiona dyskusja, zwłaszcza na forach internetowych, wykonują swoje zadania zgodnie z zakresem obowiązków i swoimi zadaniami – wskazuje.
– Zarówno dla ministra spraw wewnętrznych i administracji jak i komendanta głównego Policji dobro naszych policjantów i pracowników jest najważniejsze, dlatego jestem przekonany o tym, że rozmowy pomiędzy związkami a MSWiA zakończą się podjęciem najlepszych, możliwych decyzji dla dobra funkcjonariuszy. Wszystkim bowiem zależy najbardziej na ludziach, którzy tworzą tą formację – kończy.