RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Niemcy: Laschet, Baerbock, Scholz – trzecia i ostatnia debata przed wyborami

Olaf Scholz, Annalena Baerbock i Armin Laschet (fot. Michael Kappeler - Pool / Getty Images)
Olaf Scholz, Annalena Baerbock i Armin Laschet (fot. Michael Kappeler - Pool / Getty Images)

Dokładnie tydzień przed wyborami do Bundestagu troje kandydatów na kanclerza - Armin Laschet, Annalena Baerbock i Olaf Scholz – po raz trzeci spotkają się dziś w debacie telewizyjnej. Niemieccy komentatorzy wskazują, że w pierwszych dwóch debatach zabrakło najistotniejszych tematów.

Niemcy: Zamieszki w Lipsku. Lewicowi ekstremiści zaatakowali m.in. budynek policji

Tysiące ludzi wyszło w sobotę na ulice Lipska pod hasłem "Wszyscy jesteśmy LinX". Domagali się m.in. uwolnienia Liny E., podejrzanej o akty...

zobacz więcej

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Niedzielna debata jest ostatnim starciem partyjnych liderów w wyścigu o fotel kanclerski. Zdaniem niektórych mediów poprzednie były „nudnym festiwalem błędów i bylejakości”.

„W pierwszych debatach zabrakło niemal zupełnie wątków dotyczących kryzysu migracyjnego i klęski poniesionej w Afganistanie” – pisze gazeta „Schwäbische Zeitung”.

Dziennik „Handelsblatt” wskazuje, że polemika, jaką szef CDU Armin Laschet próbował stoczyć z ministrem finansów Olafem Scholzem, była na razie zbyt łagodna, aby móc mu zaszkodzić. „Chętnych do dyskusji o powiązaniach kandydata SPD z pewnymi operacjami skarbowymi było dotąd jak na lekarstwo” – czytamy.

Według najnowszego sondażu instytutu Kantar SPD może liczyć na 26 procent poparcia . Drugiego oddechu wciąż nie może złapać Armin Laschet, którego chadecja ponownie traci, oscylując wokół 20 procent .

Wybory parlamentarne w Niemczech odbędą się 26 września.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej