RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Francja: Sześć osób rannych po bójkach w trakcie meczu Ligue 1

Poszkodowany znoszony z murawy Stade Bollaert-Delelis w Lens (fot. John Berry/Getty Images)
Poszkodowany znoszony z murawy Stade Bollaert-Delelis w Lens (fot. John Berry/Getty Images)

Sześć osób zostało lekko rannych, a dwie zatrzymano po zamieszkach, do których doszło w przerwie meczu Lens z broniącym tytułu Lille w ekstraklasie piłkarskiej Francji. Wygrali gospodarze 1:0 po bramce Przemysława Frankowskiego w 74. Minucie.

Niemcy: Zamieszki w Lipsku. Lewicowi ekstremiści zaatakowali m.in. budynek policji

Tysiące ludzi wyszło w sobotę na ulice Lipska pod hasłem "Wszyscy jesteśmy LinX". Domagali się m.in. uwolnienia Liny E., podejrzanej o akty...

zobacz więcej

W przerwie derbów regionu Nord-Pas du Calais wybuchły zamieszki. Zaczęło się od wzajemnego obrzucania się przedmiotami przez kibiców obu zespołów. Rozsierdzeni tym fani gospodarzy z innej trybuny wpadli na boisko i pobiegli w stronę sektora zajmowanego przez przyjezdnych. Do akcji wkroczyli stewardzi i funkcjonariusze policji.

– Nie było poważnych obrażeń. Sześć osób przewieziono do szpitala. Zatrzymano jedną osobę z Lille, która rzuciła krzesełkiem w kibica Lens, oraz fana Lens, który zaatakował jednego z funkcjonariuszy – powiedział w sobotę wieczorem podprefekt Lens Jean-Francois Raffy.

Mecz zakończył się z półgodzinnym opóźnieniem. Klub z Lens potępił akty przemocy, które negatywnie wpłyną na wizerunek regionu.

Frankowski dołączył do Lens w tym roku po dwóch latach w barwach Chicago Fire. W barwach francuskiego klubu trafił po raz pierwszy.

Przed pozostałymi rozstrzygnięciami 6. kolejki Lens awansowało na pozycję wicelidera z 12 punktami. Więcej ma tylko Paris Saint-Germain, mogące pochwalić się kompletem zwycięstw w pięciu meczach.

Zobacz także Bójka na Krupówkach. Są pierwsze zatrzymania

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej