RAPORT

Pogarda

Premier skomentował protest medyków. „Nie ma służyć wypracowaniu porozumienia”

Premier Mateusz Morawiecki postulaty protestujących ocenił jako „zaporowe” (fot. PAP/Art Service 2, Radek Pietruszka)
Premier Mateusz Morawiecki postulaty protestujących ocenił jako „zaporowe” (fot. PAP/Art Service 2, Radek Pietruszka)

Najnowsze

Popularne

Uważam, że ten strajk nie ma służyć wypracowaniu autentycznego porozumienia – powiedział w sobotę o proteście medyków premier Mateusz Morawiecki. Postulaty protestujących ocenił jako „zaporowe”.

Protestujący ogłosili zawieszenie działalności „białego miasteczka”

W związku z tragedią, która poruszyła nas wszystkich, podjęliśmy decyzję o tym, że do niedzieli wieczór zawieszamy działalność „białego miasteczka”...

zobacz więcej

Premier mówił, że propozycje, które przedstawia medykom minister zdrowia „są szczodre w porównaniu do tego, jakie były postulaty jeszcze niedawno”. – Przekraczamy nawet te postulaty sprzed paru lat, które medycy sami formułowali – powiedział Morawiecki.

CZYTAJ TAKŻE: Jak racjonalnie zwiększyć nakłady na służbę zdrowia?

Postulaty protestujących uznał za „zaporowe” i „formułowane w taki sposób, żeby nie doprowadzić do jakiegokolwiek porozumienia”.

– Chyba ogromna większość z nas zdaje sobie z tego sprawę. Uważam, że ten strajk – tak skonstruowany, tak sformułowany nie ma służyć wypracowaniu autentycznego porozumienia – mówił Morawiecki.

– My działamy o wiele szybciej niż jakakolwiek ekipa naszych poprzedników – zaznaczył. Dodał, że kwota przeznaczona na służbę zdrowia wzrosła z ok. 75 mld zł w 2015 roku do ponad 120 mld zł w 2021. – Tak gwałtowny przyrost wydatków na służbę zdrowia nie miał wcześniej miejsca – podkreślił szef rządu.


Premier złożył kondolencje rodzinie mężczyzny, który w sobotę „białym miasteczku” odebrał sobie życie. – Moje głębokie wyrazy współczucia, bo to jest coś niezwykle smutnego, bardzo bolesnego – powiedział.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej